Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C 1. 0-ra nyárra...

Opel Corsa C 1. 0-ra nyárra sok a 14-es kerék 175/65-ös gumival?

Figyelt kérdés
13-as lemezfelnivel 155/80R13-as téli szettel van jelenleg az autó, és külön alufelnire szeretnék nyári gumit. Abszolút nem optikai tuning a cél, csupán szeretném ha külön felnin lenne a nyári szett. Néztem hogy a gyári méret 14x6J felnire 175/65R14-es gumi, de mivel ez a legkisebb és leggyengébb motor ebben a szerencsétlenségben, nem tudom, merjek-e csak 1 collal is nagyobb felnit tenni rá. De mivel gombokért mennek ebben a méretben a gumik meg a felnik, csak jobban mutatna 14-essel. Szerintetek mehet rá a 14-es?

2018. ápr. 14. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan felteheted, kb fél centivel lesz nagyobb csak a kerék átmérő.

De miért nem számolod ki?

2018. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit számoljak ki? Azt hogy hogy fogja viselni az autó a nagyobb kereket? Nem az a kérdés hogy aláfér-e, mivel gyári méret, csak tán alá fog férni, hanem hogy az autó viselkedését mennyire fogja befolyásolni, mivel karcsú 56 vagy 57 lóerőt tud szegény autó. Vagy ilyen kis méretnél kb mindegy? nem fogom észrevenni a menettulajdonságain?
2018. ápr. 14. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én autóm is ilyen erőgép :D

Elég sokat agyaltam a dolgon,pláne mert 13-as felniből akkora hatalmas választék van :) De előbb megvettem a téli-nyári prémium szettet,így már nem igazán volt kérdés,hogy jobban járok ha levadászok 13-as felnit.

Amúgy már maga a felni nagyon feldobta az egész autót

2018. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, sokat dob egy csinosabb felni a megjelenésen, csak kíváncsi lennék ennek a pusztulásra ítélt ménesnek mennyire ütne szöget a koporsójába ha egy collal nagyobb felnit tennék rá. 14-essel nem volt tapasztalatod?
2018. ápr. 14. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a súrlódást cipeli ő annyira, hanem a kis valagát. :)
2018. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó, nyilván 92% lesz a nyomaték, de pont ugyanaz marad a vezetési taktika, legfeljebb kicsit inkább a kíméletesség meg az előrelátás felé csusszan a mérleg. Az 1-es fokozat meg elég okos áttételt mutat, talán tolatáskor haragszol kicsit rá majd.
2018. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!