Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rejtett hibás autó. Mit...

Rejtett hibás autó. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

December közepén vettem egy autót. Voltak hibái amiket az eladó el is mondott. Azokat tudomásul vettem. Viszont azt nem említette hogy bár a küszöb új, de alatta szét van rohadva az egész autó. Természetesen úgy rá volt rögzítve a küszöb hogy az egészet takarja. Mikor cseréltem a kerekeket téliről a nyári szettre akkor kellett rájönnöm hogy az emelőpontok úgy szét vannak rohadva hogy használhatatlanok. Pusztán szépen el voltak takarva.

E szerint ilyenkor visszamehetnék és kérhetném hogy az eladó csináltassa meg:

[link]


Viszont én magánszemélytől vettem. És bár nem érzem fernek hogy ezt elhallgatta, megszabadult tőle és én szpok most vele. De azt se feltétlen tartanám gerinces húzásnak hogy én 5 hónappal később visszaállítok hogy na akkor most rakasd rendbe a kocsimat.

Egy ilyen javítás amúgy mennyibe szokott kerülni? Megéri érte egyáltalán balhézni? Ti mit tennétek?


2018. ápr. 15. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Visszamehetnél, ha bebizonyítod, hogy a hiba fennállt a vásárláskor.

Egy igazi rohadványt kilakatolni többszázezres tétel ha egyáltalán lehetséges, előbb szokták a bontóba tolni és letudni a veszteséget. Nem tudom mennyit költöttél rá, de ha nem vizsgáltattad meg vétel előtt szervizben és karosszériásnál, akkor ez tanulópénz volt amit megspóroltál az említett vizsgálatokon és elveszítettél a roncson.

2018. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Utólag bizonyítani hogy nem nálam 5 hónap alatt rohadt el akkor már nem is lehet?
2018. ápr. 15. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, csak nem biztos, hogy megéri.

Én pl az első autómat 100-ért vettem (94-es Twingo) és nem részleteztük a rozsdásodást, csak kellett valami ami gurul és elmegy pár hónapot. Az is konkrétan beesett az emelőpontnál és át lehetett látni a kárpit alatt.

Nem érdekelt, filléres kocsi volt.

Mehettem volna szakvéleményért amit a bíróság is elfogad, hogy az adott rohadás már korábban is megvolt és nem nálam ment szét az egész. De minek? Egy írásos szakvélemény 20-tól kezdődik és 5000 óradíjjal számolva annyival emelkedik, amennyire alaposnak kell lennie. Bármennyi lehet és nem biztos a kedvező eredmény.

Ha az adásvételiben nem szerepel külön és tételesen az összes hiba, akkor te aláírtad, hogy az eladó téged tájékoztatott a jármű műszaki állapotáról és tudomásul vetted. Ha szóban, akkor szóban, innentől pedig bukó egy per mert azt mondja, hogy elmondta neked. Aláírtad.

Az adásvételi úgy is van megszerkesztve, hogy a lehető legkevesebb terep legyen polgári perekhez és így nem megy mindenki bíróságra. A belátásodra volt bízva, hogy mennyire vagy alapos az átvizsgálásnál és az aláírásod és a hibák tételes folsorolása biztosítja, hogy tudtál minden hibáról.

2018. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szét van rohadva az alja, akkor az egy átvizsgálásnál vagy ha legalább felemeled kiderült volna.
2018. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És mivan ha a tulaj se tudott erről?
2018. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!