Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyomtávszélesítővel megoldható?

Nyomtávszélesítővel megoldható?

Figyelt kérdés
A gyári méretem 6.5 col széles és ehhez et39, 57.1mm agyátmérő. Egy 8 col széles és et52es felnit szeretnék venni 66.45mm-es aggyal. Ehhez ha veszek egy sima 10 mm es pogácsát az nem elég, hanem valami központosítós cucc kell vagy mi, ez a része nem tiszta nekem. Viszont a pogácsa szerintem muszáj mivel soknak tartom azt a 3 centivel beljebb lévő belső futófelületet. Várom a segítséget :)

2018. ápr. 17. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább keressél hasonló, vagy kisebb ET-számú felnit, ha kifelé még van hely.
2018. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, két dolgot keversz össze.

Egyrészt van a nyomtávszélesítő (pogácsa). Ez arra való, hogy a túl nagy ET számot korrigálja és így kintebb kerül a felni. Neked nem 10, hanem inkább 15-20 mm-es kellene szerintem.

A másik pedig a tehermentesítő gyűrű. Ez azért kell, hogy a felni nagyobb agyátmérője és a kerékagy között kitölti a hézagot. Neked egy olyanra van szükséged, aminek a belső mérete 57,1 a külső meg 66,45.


Tehát felrakod a pogácsát, rá a tehermentesítőt és úgy a kerék. Szerintem nem ér annyit az a felni, hogy ennyit macerázz vele. Keress inkább egy ET-ben megfelelő felnit, Olyan ET35 körülit. Egy pár pogácsa 10-20.000 Ft kb a tehermentesítő is 5-10.000 kb.


Csak nem Golf IV az alany?

2018. ápr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát a nyomtáv szélesitőt és a tehermentesítőt nem lehet egyben megoldani? Amúgy Audi a4 :) közben már letettem róla tényleg túl macerás lenne.
2018. ápr. 19. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:
De meg lehet, ha egyedi méretet esztergáltatsz. Viszont akkor minden kerékcserénél le kell venni a nyomtávszélesítőt is.
2018. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!