Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csavar helyett kerékőr, csere?

Csavar helyett kerékőr, csere?

Figyelt kérdés
Az egyik csavar helyett kerékőrt szeretnék rakni, akkor csak alaphelyzetben vegyem ki az egyiket és tegyem be a kerékőrt? vagy ilyen esetben is muszáj megemelni az autót és úgy cserélni?

2018. ápr. 17. 21:27
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nem kell emelni...kveszed beteszed jonapot
2018. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem kell megemelni

lany letemre egyedul raktam fel a 4 kerekre a kerekort


(a kerekor mindig legyen nalad, de vigyazz, ha szervizbe mesz szolj nekik, hogy csak kezzel vehetik le... nekem a szervizben nekiestek a kerekornek nyomatekkulcsal es el is csesztek... ugy kellett lefurni a felnirol az egyik kerekort... de miutan kivertem a balhet kifizettek a 4 uj kerekor arat)

2018. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
marmint a kerekor nyitoja legyen nalad ;)
2018. ápr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írja.


Hozzáteszem, hogy szerintem általában több bosszúságot okoz, mint hasznot.

Ez max az alkalmi tolvajokat riasztja el.

2018. ápr. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó kerékőr lehet, amit csak kézzel lehet meghúzni... ilyen nincs. A kerékőrt is ugyanúgy le lehet és kell húzni, mint a normál csavarokat.
2018. ápr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Simán kicserélheted. Annyira nem kell meghúzni mint a normál kerékcsavart. Legalábbis én nem húzom meg úgy eddig semmi gond nem volt ebből. (Sok éve csinálom)
2018. ápr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"...ugy kellett lefurni a felnirol az egyik kerekort..."


Szintén így jártam, mert a gumis ráhúzta légkulccsal. Ősszel az átcserélésnél jött a meglepi. Szintén lefúrás lett belőle. Közben esztétikeilag sérült kicsit a 17"-os gyári alufelnim is, újrafényezés lett belőle.

Ez volt a tanulópénz, többet nem használok kerékőrt. Garázsban tartom az autómat, nappal sem hagyom hosszú időre őrizetlenül a nyílt utcán.

McGard márkájú német gyártmány volt. Minőségével kapcsolatban nincs összehasonlítási alapom, mert más kerékőrt még nem használtam. Az biztos, hogy az elforgó fej, ami arra hivatott, hogy univerzális leszedővel ne lehessen levenni, jól működött. A keményített acél fej is igaznak bizonyult, mert fél napot dolgoztak a lefúrásán.

2018. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legjobb opció egyébként az, ha az ember saját kerékőrt csinál/csináltat a hozzá való fejjel. Pár ezer Forintért olyan készletet lehet venni, amiben van 10-15 féle fej a leggyakoribb kerékőrökhöz. Ha csak egy picit esze van a tolvajnak akkor már ilyennel indul akcióba (bár mondjuk manapság már könnyebb elkötni az autót, mint lelopni róla a kerekeket).
2018. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Támogatom a nem-et. Én is akartam de lebeszéltek, azt mondták ha valaki úgy indul neki, hogy ő most elakarja lopni a felnit akkor elfogja, ha kell szétcs*sz mindent körülötte aztán akkor lesz egy szétb*szott felnid ami kuka. Vagy felnid se lesz csak marad egy szétbarmolt kerékagy. Inkább nem kell olyan helyre parkolni vagy sokáig olyan helyen hagyni ami veszélyes lehet.
2020. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!