Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cég nevén levő autó megvásárlá...

Cég nevén levő autó megvásárlása, milyen buktatókkal járhat?

Figyelt kérdés
Magán személy vagyok. Az eladó szintén magán személy, de az autó egy cég nevén van. Bevallom, hogy fogalmam sincs, hogy ez milyen buktatókkal járhat. Az eladó mondta, hogy az eladáshoz közbe kell iktatni egy autókereskedést. Kérdésem, hogy ez számomra megnyugtató-e, vagy ha nem mire kell odafigyeljek, hogy ne pattanjak vissza az okmányirodában, esetleges utólagos terheket ne varjanak a nyakamba? Egyéb értékes tanácsok, észrevételek?

2018. ápr. 18. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A fő buktató az lehet, hogy a NAV lefoglalta már a járművet, mert a cégnek adótartozása van.

[link]

2018. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az eladó szintén magán személy, de az autó egy cég nevén van" - ez például komoly buktató, az autót csak a tulajdonos adhatja el.

A tulajdonos neve az autó törzskönyvén van feltüntetve, nem biztos, hogy azonos a forgalmi engedélyen szereplő névvel.

A másik buktató, a már említett lefoglalás, ha a cég ellen felszámolás indult.

Meg lehet vásárolni céges autót, de körültekintően kell eljárni, ne érjen kellemetlen meglepetés a vételár kifizetése után, sem a hivatalban, sem az autó állapotát tekintve (ne egy lestrapált roncs legyen)

2018. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi mostanában több céges autót adtunk el.

Semmi buktató nincs, ami ne lenne magánszemélynél.


Én magánszemélytől vettem foglalt kocsit, ami utólag kiderült, hogy jogtalanul volt foglalva...


SZóval magánszemélynél is ugyanúgy fennáll minden, attól vedd, aki a törzskönyvben szerepel. (cégnél kérj aláírási címpéldányt)

2018. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!