Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51E típusú motornál...

Simson S51E típusú motornál melyik a világítótekercs?

Figyelt kérdés

Forgalomba szeretnénk hozni a fent említett motort, csak az összes lámpa nagyon halványan "izzik". Utánaolvastam és nagyon sokan írták hogy a világítótekerccsel lesz a gond. Na már most én vettem egy ilyet, csak nem tudom hogy a 3 tekercs közül melyik lesz az.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. ápr. 20. 14:49
 1/9 A kérdező kommentje:
6V-os rendszerről van szó.( ha számít valamit ezügyben)
2018. ápr. 20. 14:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Három tekercs van benne, abból kettő a világításért felel.

Vezeték színkód alapján könnyedén ki lehet bogozni:

[link]

2018. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oh, köszi szépen a választ. Olyan kérdésem lenne még hogy a tekercs amit beletettem az egy 6V 25W-os, most már jobban világít, de még mindig nem az igazi. Sanda gyanúm hogy lehet azért mert az izzók túl nagy teljesítménnyel rendelkeznek? Elöl egy 6v 25W-os van hátul meg ugye 21 és 5W-os. Érdemes lenne lecserélni az elsőt egy 6v 15W-osra?
2018. ápr. 23. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Sosem fog rendesen világítani, a Simson ilyen.

Ha 25-ös tekercsre 15-ös izzót kötsz, ki fogja csapni.

Vegyél 35W-os, 12V-os tekercset, arra köss 35-ös halogén izzót! Elvileg illik hozzá EWR-t használni, nekem nincs, helyette az 5W-os helyzetjelző is ezen a tekercsen van. A 21W-os meg külön a másik tekercsen.

Így sem közelíti meg a világítás az asszony 20 éves Scarabeójáét,

2018. ápr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az hogy ki fogja csapni a 25W-os tekercs a 15W-os izzót, ez egy fszság, már ne haragudj. Mégis miért csapná ki? Ha kiveszem az első izzót akkor meg kicsapja a hátsó 5W-osat? Valamilyen szinten értek azért az elektrohoz
2018. ápr. 25. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az hogy ki fogja csapni a 25W-os tekercs a 15W-os izzót, ez egy fszság, már ne haragudj."

Nem haragszok, de anyukád bizots nem ilyen beszédre tanított.

Feszültségszabályzó (EWR) nem került minden Simson modellbe (6V-osba egyáltalán nem került), költségcsökkentési szempontból így a világítótekercs pontos méretezésével érték el, hogy a szabvány izzó ne égjen ki.

Tanulmányozd a kapcsolási rajzokat, nézz utána, hogy mekkora teljesítményű és feszültségű világítótekercsek léteznek, nézd meg, hogy melyik izzó melyik tekercsre van kötve!

Ha nincs egy tekercsen szabályzás vagy fojtás, akkor egy kisebb névleges teljesítményű izzó (előbb vagy utóbb) ki fog égni (kipróbáltam).


"Ha kiveszem az első izzót akkor meg kicsapja a hátsó 5W-osat?"

Van olyan eset, amikor igen, pl. ha azonos tekercsen vannak. Van olyan eset is, amikor külön tekercsre kerültek, így nem viszi magával az egyik izzó a másikat. Ismétlem, tanulmányozd a kapcsrajzokat!


"Valamilyen szinten értek azért az elektrohoz"

Elég alacsony ez a szint Simson elektronika terén, de ne aggódj, inkább képezd magad!

2018. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gratulálni tudok neked, látom még annyira se értesz az elektronikához mint amennyit próbálsz kimutatni.

De sebaj, értékelem és egyben köszönöm a válaszodat, igazán jól esik hogy vannak nálam kevesebb tudással rendelkező egyedek is ilyen téren.

2018. ápr. 27. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha te is, kedves kérdező elvégzed a Műegyetemet, majd 8 évet dolgozol az autóiparban villamosmérnökként, akkor majd elbeszélgethetünk, hogy ki ért jobban az "elektróhoz".

Addig is béke veled!

2018. ápr. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, elhiszem neked hogy ennyire jártas vagy ezekben a dolgokban. Mindenesetre kicseréltem az izzót és valami csoda folytán működik, világít rendesen. Lehet hogy valami félreértésben lett részünk, de lényeg az hogy fsza lett minden.
2018. ápr. 30. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!