Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson világítás túl gyenge....

Simson világítás túl gyenge. Ez megoldás?

Figyelt kérdés
6V-os világítás van rajta (S50). Gondoltam, hogy veszek 12V-os világítótekercset, ezzel működtetve az első és hátsó világítást. Mennyivel lesz jobb? Ha nem is jó, mit ajánlotok?

2018. ápr. 20. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz jobb. A baj igazából az hogy a lendkerék állandó mágnesei fáradnak el az évtizedek során. Elvileg lehet delejeztetni, de nem tudom ki csinál ilyet manapság.
2018. ápr. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eleinte én is ezen gondolkozdtam, de valaki ugyanitt írta, hogy nem lehet delejezni, mivel a lendkerék akár több évtizedig megőrzi gyári mágneserősségét.
2018. ápr. 21. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, a mágnesek az évek múlásával veszítenek az erejükből.. Én is az új lendkereket tudom javasolni illetve egy drágább, jó minőségű és fényerejű izzót.
2018. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen izzót vegyek akkor? Ami 6V-os és jó fényt ad? Ha nem is 6V, akkor átalakítom 12V-ra.
2018. máj. 5. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
6V-os a rendszer, tehát 6V-os izzó kell bele. Én próbáltam fordítva, vagyis 12V-os rendszerhez 6V-os izzó, de még rosszabb lett. Ki érti ezt?...
2018. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó hát a kiégett lámpa az gyengén világít.
2018. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sikerült megoldani?

Sokan egyébként újabb motorok lendkerekét és állórészét faragják rá a motorjukra ahol a lendkerék is könnyebb ettől jobban harapja a fordulatot a motor. Kérdéses viszont, hogy van-e rajta világító tekercs. Sokan használnak kínai pitbike gyújtást mert kicsi lendkerék, egy jeladó meg egy CDI van csak hozzá és egyszerű átépíteni de nincs rajta világító tekercs, ez csak a gyújtás. Stihl láncfűrész gyújtása detto ugyanez. Ha olyat találsz, amin van ilyen, pl újabb motor bontott gyújtása ami lendkereke felpasszol a Simson főtengelyére, akkor az megoldás lehet.

2018. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem sikerült megoldani még. Sajnos főtengely hibája lett, ezért anyagiak miatt később fogok hozzá javítani a motort. Igen, hallottam erről, hogy más lendkereket raknak rá( Babetta gyújtás) de igen gyenge annak is a világítása. Én mint írtam 12V-ra cserélném a világítást, tekercsestől izzóstól. Meg delejeztetném a lendkereket valahol.
2018. máj. 10. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!