Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzintankban levegő?

Benzintankban levegő?

Figyelt kérdés
Maga az üzemanyagtartály elvileg zárt. De akkor mégis hogy lehet, hogy az üzemanyagpumpa által kiszívott benzin miatt nem csökken le belül a nyomás? Azaz hogy hogy nincs benne nagy vákuum? Valahogy akkor levegőnek kell tudnia visszajutnia, nem? A fenti tanksapka olyan, hogy befele enged levegőt, de ki nem?

2018. ápr. 22. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne zárt? Nem is értem honnan veszed ezt. Van szellőztető rendszere.
2018. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És az hol van?

Onnan veszem, hogy zárt, hogy eddig 2 kibontott tankot láttam és mindegyiken csak alul volt egy "csatlakozó" ami az üzemanyagpumpához ment (karburátoros autón, szóval visszafolyó ág nem volt), felül pedig a betöltő nyílás. De az oldala teljesen zárt volt mindenhol.

2018. ápr. 22. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem zárt, ha az lenne egy idő után megállna a motor mert nem tudná szivni az üzemanyagot.
2018. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden autónál ez meg van oldva. Ha jól megnézed a tartály beöntő nyílásán van egy pici lyuk (ami autókat eddig láttam, azokon így volt). Ezen keresztül egyenlítődik ki a nyomáskülönbség. Ezen keresztül ki-be juthat levegő, de üzemanyag is. Ezért nem tanácsos a tartályt nyakig teletankolni, főleg, ha azonnal nem indulsz hosszabb útra. Ugyanis a benzinkút tartályai a földben vannak. Itt alacsonyabb a hőmérséklete az üzemanyagnak, mint a szabadban. Tehát a térfogata az autó tartályában kitágul. Figyeld csak meg, hogy ha tele tankolod a tartályt (nem nyakig, mert ezt már újabban a pisztoly visszacsapó szelepe is megakadályozza) és elmész néhányszor tíz (akár 100) km-t is, a mutató még mindig tele tankot mutat, mintha nem fogyasztottál volna az autóddal.
2018. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok ismét. Kimaradt, hogy a kitáguló üzemanyag a sapkán levő lyukon (ha melegben nyakig tankoltál, mert a visszacsapó szelep ellenére azért ez is lehetséges) és rövidke út után hosszú időre leállítod a kocsidat, az üzemanyag kicsordul ezen a pici lyukon és végigfolyik az autó oldalán. Kétütemű motoroknál ezt gyakran lehetett látni, mert az olajkeverékből elpárolgott a benzin, de az olaj megmaradt és belepte a por.
2018. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Amiket én láttam tankok, azokon ilyesmi sapka volt: [link]

Sima, egyszerű fém. Lyuk nélkül. Itt akkor a menet mellett juthat be levegő?

2018. ápr. 22. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincsen zárt üzemanyag tartály, pont azért, hogy se a megnőtt se a lecsökkent nyomás ne okozhasson problémát.
2018. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán, de előfordul, hogy eltömődik a szellőzőnyílás, ilyenkor a műanyag benzzintank látványosan be tud horpadni mielőtt meghal a benzinpumpa az erőlködéstől.
2018. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!