Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor leveszem a lábam a...

Mikor leveszem a lábam a gázról, gyakran rángat az autó, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Egy 6 éves Ford Mondeo. Egyre gyakrabban veszem észre, hogy ha leveszem a lábam a gázról, elkezd rángatni az autó, amint megint gázt adok neki, elmúlik a rángatás. Most volt komplett fékcserén és szervizen is, de ott nem mondtak semmit, szerintem észre sem vették. Lassan mennénk nyaralni egy kb 4000 km-es útra vele, nem szeretném, ha ott jönne ki a hiba mondjuk a hegyekben. Mi lehet a baja?
2018. ápr. 25. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Benzin, dízel? Mennyi km van benne?

Rángatás minden esetben nem egyenletes égés a hengerekben valamiért.

Ez üzemanyagellását, befecskendező hiba, gyújtás, vezérlők, érzékelők, stb.

2018. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Rángatás minden esetben nem egyenletes égés a hengerekben valamiért."


Motorfék üzemről ír a kérdező, ott nem nagyon szabadna égésről beszélni.

2018. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2.0 TDCi, 2012-es Mk4 Mondeo. A porlasztók lettek megvizsgálva 1 hónapja, mert furcsa hangot adott az autó, amikor a gázról levettem a lábam (csak a gázelvétel pillanatában egy kerregő hangot, amit csak kívülről lehet hallani), ott nem derült ki semmi. Egyébként lefelejtettem, hogy még "csak" 150 ezer km van benne..
2018. ápr. 25. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Erőtvitelnél lesz a gond: lendkerék, motortartó bakok, váltó meglazult, ilyesmi.
2018. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamiért ad az autónak üzemanyagot a rendszer. Innen kellene elindulni, hiszen ha nem kapna üzemanyagot, rángatni se rángatna. Lehet nem zár egy porlasztó gázelvételkor, és 1 hengerben megy tovább a 4 ütem. Ezt úgy lehet leellenőrizni, hogy menet közben leállítod a motort, de a kulcsot nem veszed ki, hogy ne zárjon a kormányzár. Leállított motorral, mondjuk 40-es sebességnél 3-as fokozatban gázadás nélkül nem szabad, hogy jelentkezzen a rángatás.
2018. szept. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!