Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto akkumulator kerdesek?

Auto akkumulator kerdesek?

Figyelt kérdés
Vettem egy auto akkumulatort. Ket datum skala szerepel rajta, az egyik a fitting date, ez gondolom a gyartasi ido, ott nincs kijelolve semmi. A masik a recharge due, gondolom ez azt mutatja hogy ha ezutan a datum utan veszed, akkor ra kell tolteni. Na ez 2018 marcius. A kerdesem az hogy ha ez a datum van rajta hogy ekkor fel kell ujbol tolteni, ebbol lehet e kovetkeztetni arra, hogy kb mikor gyartottak? A masik ami erdekelne hogy ez gondozas mentes, de megis van rajta egy atlatszo kupak. Na az arra van hogy figyeljem a szintet es ha nincs meg a szint akkor toltsek utana? Ezt le kell csavarni tolteskor?
2018. ápr. 26. 13:26
 1/5 crudy ***** válasza:
Gondozásmentesbe nem kell töltögess semmit és lecsavarni sem kell. Ha esetleg van töltőd akkor akaszd rá és a töltők általában kiírják az aksi állapotát. Ha nagyon kevés töltsed, ha nem akkor kezd el használni és a generátor majd feltölti.
2018. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
közben rájöttem hogy az átlátszó kupak az a varázsszem.
2018. ápr. 26. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha az autó vagy motor beindul vele, nem kell feltölteni. Az átlátszó kupak a varázsszem, de csak saccolja az aku állapotát. Egy új akku viszont feltöltve marad hónapokon át.

Még valami: a fitting date. A beszerelés időpontját jelöli és neked kell megjelölni filccel, vagy a matrica megkarcolásával (maradandóbb jelölés), hogy mikor raktad be az akkut.

2018. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Én márpedig feltettem töltőre, mert volt egy recharge due skála, és az 2018 márciusára volt beikszelve. Ebből arra következtettem hogy már régóta a boltban volt, és már márciusban nem garantálta a gyártó a maximális töltöttséget. Rosszul tettem hogy felraktam töltőre?
2018. ápr. 26. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem. Kárt nem teszel vele, hiszen az autó is tölti miután beindult. Az akku nem bonyolult dolog, úgy kell elképzelni mint egy kannát csak nem víz, hanem áram van benne. Töltöd míg tele lesz, aztán nem fér bele több, nem vesz fel több áramot. Ilyenkor nem is terheli a generátort menet közben.
2018. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!