Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudhatom hogy ha...

Honnan tudhatom hogy ha használt autót akarok venni az tehermentes-e?

Figyelt kérdés

nem értek hozzá, de mivel rengeteg a trükközés manapság gondoltam jobb ha megkérdezem.mivel sokan hitelből vesznek autót, előfordulhat az hogy például nem tudja fizetni és eladja az autót? persze nem említi ezt az "apró" részletet. ilyen esetben átszállna a vevőre a hitel is? a tulajdonjogával az autónak vagy az hozzá van "kötve" ahhoz aki felvette?

bocsi ha nagyn nagy btaság a kérdés de több embert kérdeztem és senki nem tudta:)


2018. ápr. 27. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem száll át a hitel, hiszen ahhoz neked kellene szerződni a bankkal. A hitelek csak úgy nem szállnak át.

Hiteles autónak általában nincs törzskönyve. Vagyis van csak a banknál.

De lefoglalt autót simán el tudnak adni.

2018. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, törzskönyv legyen, de még így sem biztos a dolog, vagy a kormányablakon keresztül le kell kérdezni, vagy személyesen az okmányirodában, mindenképp.

Én már másképp nem is mernék használt autót venni.

Még a pápától se, orbánvitrokrtól se, trumptól se, senkitől.

2018. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem de nem teljesen.ha törzskönyv van és ha a hitel nem száll át akkor miért számít hogy az eladónak van e?hiszen az övé marad akkor is ha eladja az autót.innentől ez miben érinti a vevőt?
2018. ápr. 27. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha van törzskönyv, eladó zsebében, valószínű tehermentes. Eladhatja.

Ha van törzskönyv, de banknál, el sem adhatja a bank nélkül. Olyan nincs ,hogy a hiteles autót eladja, a hitel meg marad a nevén az eladónak azt majd lesz valami.

2018. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi.

igen azt nem értettem amit a második válaszoló írt hogy mért kéne bemenni vásárlás elött az okmányirodába ha megvan a törzskönyv.ezek szerint akkor felesleges lenne.

2018. ápr. 27. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!