Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 ledesítés egyenirá...

Babetta 210 ledesítés egyenirányítással lehetséges?

Figyelt kérdés
Ezt próbáltam megcsinálni, de graetz híd után 19V-ot mértem egyenáramban alapjáraton amivel semmi baj nincs, de viszont ha nyélig húztam a gázt akkor 61V-ig ment fel! Nos ismerem a fesz stabilizálást, azt szerettem volna 12 voltra megcsinálni (LM7812), de ugye köztudott, hogy 32V-ot képesek elviselni ezek az IC-k.. Valakinek valami ötlet???

2018. ápr. 30. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Terhelés mellett is 61 Voltig megy fel? (Nem ismerem a Babetta elektromos rendszerét...)

Jó megoldás lehet egy Buck-konverter is. 50-55 Voltos max. feszültségűt lehet venni is készen, de építeni is lehet.

2018. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tegyél bele egy kis akksit, azt töltsd egy erre épített egyenirányítóval, és az akksiról hajtsd meg a ledeket.


az akksi mindenképpen hatásos.

2018. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Zenerrel szabályozd le.
2018. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2-es Igen, erre gondoltam én is, de sajnos nem tudok olyan egyenirányítót építeni ami elbírná a 61 voltos terhelést.. ez a problémám.
2018. ápr. 30. 20:03
 5/12 A kérdező kommentje:
#1-es Terhelés nélkül mértem, semmi nem volt rákötve még, úgy volt 61V!
2018. máj. 1. 05:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Én valami ilyesmire gondoltam: [link]

(Nem feltétlen pont erre, de most csak ezt találtam ami a célnak megfelelne.)

Ezzel beállítasz mondjuk 12 Voltot a kimeneten, ami annyi is fog maradni míg a bemenet kb. 15-60 Volt között van.

2018. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kérdés, hogy váltakozó feszültségnél is ugyanazt a beállított pl. 12 voltot adja e majd ki fixen avagy ahogy esik a bemeneti feszültség (gázkart vissza engedem mondjuk egy stop táblánál megállok így alapjárat lesz csak) úgy visszaesik mondjuk 4-5 voltra például. Mert azt tudom, hogy vannak ilyenek de ezt nem mindegyik tudja, hogy fixen tartsa a beállított kimeneti értéket! Az irány viszont nagyon jó, még egyszer köszönöm!
2018. máj. 1. 14:45
 8/12 A kérdező kommentje:
Az első sorban olvasott váltakozó feszültséget így értem : bemeneti egyenáram persze, csak ahogy a motoron ülök és megyek, aztán megállok, akkor már nem pl. 50 voltot fog kapni ez a kis modul, hanem már az alapjárati 19 voltot ugye ha meg is állok pl. egy stop táblánál.
2018. máj. 1. 14:47
 9/12 anonim ***** válasza:
A beállított kimeneti feszültségnek minimum pár volttal kisebbnek kell lennie mint a bemeneti feszültség, és akkor stabil lesz a kimeneti feszültség. Vagyis ha pl. 5 Voltot szeretnél, akkor kb. 7-8 Volt és a maximális bemeneti feszültség között teljesen mindegy mekkora feszültséget kap, biztos hogy 5 Volt lesz a kimeneten. Jelen esetben ha alapjáraton 19 Voltot ad, akkor olyan 15 Voltig fel lehet vinni a kimenő feszültséget és akkor mindig stabil lesz. De ha már mondjuk 24 Volt kellene, akkor már nem lenne annyira jó, mert akkor alapjáraton 19 Voltos bemenet mellett értelemszerűen nem lesz 24 Voltos kimenet. (De ha 15-16 Voltnál több kellene, akkor azt is meg lehet oldani csak akkor kell még egy hasonló egység.)
2018. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Már már teljesen elszontyolódtam, hogy nem lesz megoldás rá, de végre ez is megoldódni látszik! Igen, nekem mindig 12V-ra lesz állítva és a legkevesebb is amit kapni fog az 19 volt egyenfeszültség alapjáraton a legtöbb meg 61 volt lenne de nyélgázon nyílván nem megyek, a babettát nem arra találták ki. Persze az ember akkor is a legnagyobb leadott feszültséggel számol ilyenkor biztos ami biztos alapon. A melegedésére kíváncsi leszek, remélem nem lesz gond ilyen téren vele!
2018. máj. 1. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!