Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F-be utólagos...

Opel Astra F-be utólagos klíma beszerelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Második tulajdonosa vagyok egy '95 évjáratú Opel Astra F-nek. A kocsi lassan 8 éve van nálam, fél évente lát szerelőt, ha van baja, ha nincs ( általában nincs). Minden időben kicserélve, külön naplózva, garázsban tartva, meg van becsülte, számomra érték. Szóval egy a lényeg, nem akarok megválni tőle, mert szeretem és nem az a tipikus munkás autó, ami tele van rozsda foltokkal és eszi az olajat stb. Minden van benne, kivéve klíma.

Kérdésem lenne, hogy érdemes e venni bele, valamint mennyibe kerülne, mivel több verziót is hallottam és elbizonytalanodtam.

Építő jellegű válaszokat előre is köszönöm.



2018. máj. 6. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Többe kerülne, mint amit ér a kocsi.
2018. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ez egy hobbiautó, akkor el lehet vele pepecselni és nem számít a beleölt pénz sem, hiszen a barkácsolás öröméért tesszük.

Ellenkező esetben épeszű ember/szerelő ilyet nem csinál.

2018. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben te magad, vagy egy haverral képesek vagytok beépíteni, akkor semmi gond, mehet a móka! Ha viszont egy szerviz, vagy külső cég (sufni), akkor a gatyád is rámehet!
2018. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

80-100 közötti árra gondoltam, plusz a munkadíj. De jelen esetben meg lenne oldva a beszerelése.

Vagy az anyag ár drágább lenne?

Csak azért kérdezem, mert hirdetéseket nézve a kocsim ára kb 400 ezer forint körül mozogna. Gondolom annyiba nem kerül egy klíma.

2018. máj. 7. 17:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel szó szerint a fél autót szét kell szedni, ezért a munkadíj nagyon megdobhatja a költségeket. Mindez mellett, a legjobban akkor lehet beépíteni egy ilyet, ha ott van mellette a donor, amiből kiszerelésre kerül. Elég sok buktatója van a dolognak, ha csak úgy veszel egy kibontott klímát. Pl. valószínűleg a teljes kábelköteget is cserélni kell az autódban, de ha más motorja vagy felszereltsége volt a donornak, akkor ez egész más is lehet.
2018. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha te azt hiszed, hogy a 23 éves Astrád 400 ezret ér, akkor súlyos tévedésben vagy :D
2018. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ideje, hogy vegyél magadnak egy klímás G Astrát. Megérdemled szerintem.
2018. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettő kivételével köszönöm a válaszokat.

Eladni nem fogom ( hasznaltauto.hu alapján lőttem be az árakat és nem hasra ütés szerűen ) és nem kell G Astra sem.

Félreértés ne essék, telne jobb és újabb autóra, de ehhez kötődünk.

A donor, mint ötlet jól jött, az úgy néz ki, hogy lenne hozzá.

2018. máj. 9. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!