Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a dízl hibrid...

Mit gondoltok a dízl hibrid autókról? Kik a célközönség?

Figyelt kérdés
2018. máj. 8. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy kik a célközönség én nem tudom, de szívesen használnék ilyen kocsit a sima dízelem helyett, ha télen-nyáron/hűtve-fűtve képes lenne egy töltéssel 40-50 km-t városban megtenni.

Jelenleg napi 25-30 km-t megyek városban, illetve hétvégente kétszer kétszázat. Nagyon tudnám élvezni, ha városban csak villanyhajtással közlekedhetnék, tölteni pedig elég lenne a munkahelyen (ahol elivileg hamarosan lesz ELMÜ-s oszlop).

2018. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
dízel hibrid? ez érdekes. eddig csak benzinest láttam.
2018. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A dízel hibridnek nemigen lehet célközönsége, mert dízel ma bármiben is legyen, szitokszó.
2018. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Peugeotnak már évek óta van dízelhibrid motorja a kínálatában.
2018. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy Volvo V60-as dízel hibridet én bármikor elfogadnék magamnak. A célközönség szerintem egyértelmű, aki hosszú utakra és városban is használja az autóját. Dízel nem való városba rövid távra még az elektromos inkább még csak oda való bár már kezdenek egész értelmes kilométereket összehozni csak villannyal is.
2018. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Audi Q7-ből is van ilyen, konnektoros hibrid, 50 km-t tud menni csak árammal is akár. Szerintem jó találmány, jobb, mint mondjuk az S400-as Mercedes, ami a villanymotorral együtt is megeszik alaphangon 12 liter benzint, akkor mi értelme a nagy hibridségnek? A dízel-hibriddel legalább valóban takarékos tudsz lenni, mert alapból keveset eszik a TDI, és ha besegít a villanymotor is, akkor mégjobb.
2018. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ott a Peugeot 508, Citroen C5, Audi Q7, mind van dízel hybrid verzióban... De talán még a Kia is rendelkezik ilyennel.
2018. máj. 8. 12:12
 8/10 anonim ***** válasza:

a citroennél a hibrid az tényleg csak hibrid.


Ott még nem is lithium-ion akksikkal tolják hanem sokkal gyengébb minőségűekkel, és a megtehető hatótáv 2-3km.


Nemsokára jön a DS7 amiből lesz 300 lovas hibrid rendszer, és akkor majd az egész psa csoport frissít a villanyrendszerén.


Egyébként pedig én úgy gondolom hogy a dízel-hibrid a területi képviselők esetében baromira hasznos.


Sokat megy autópályán, fix sebességgel. Betér a városba (mert legtöbbjük napközben különböző városokat jár), és átkapcsol villanyra. Ott pedig városon belül 50-60km bőven elég. Míg megtalálja azt a házat/boltot/kereskedőt, akihez érkezett.


A dízel tényleg csak ott megy ahol kell, városban nem szennyez, keveset fogyaszt.


Szerintem van értelme a dízel hibridnek. :D

2018. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Célközönség lassan redukál a nullához, a dízel-hibrid egy zsákutca.
2018. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A PSA-nak volt erre való próbálkozása, de nem volt létjogosultsága mert ugyan annyit evett mint a sima dízel. Papíron és labor körülmények között lehet hogy van létjogosultsága de a valóságban aligha.
2018. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!