Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6 twinport, vagy 1.4 twinpor...

1.6 twinport, vagy 1.4 twinport a megbízhatóbb motor opelből?

Figyelt kérdés
Épp astrákat nézek, szeretnék venni egyet. Találtam 1 millióért, 114 ezret futott 1.6 twinportot, és egy 1.4 es twinportot is. Pro és kontra, az 1.4 es drágább, mert 50 ezret futott csak és az 2008 as, míg a 1.6 az 2005 ös. mindkettőre lenne pénzem, bár az 1.4 esre kevésbé szánnék ennyit ebből fakad a kérdésem. Melyik a megbízhatóbb. Olajfogyasztás melyiknél kisebb? Az 1.4 nem túl lomha? Mindenképp a jobbat akarom megvenni, kérdés, hogy a fél milliós felárat megéri e kifizetnem egy fele annyit futott autóért. Hosszú távra tervezem, közel 5-6 évre. Leginkább az olaj fogyasztás foglalkoztat e téren. Köszönöm!

2018. máj. 8. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 1.4-est vennék. Bőven elég mindenhova és olajat nem eszik mivel az 1.6-nak volt ilyen gondja. Ja és tuti tekert az órája, mert itthon 1,5 körül mennek a 80.000 km-t futott G Astrák.
2018. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy tekert, ez a legdrágább. És magánszemélyes.
2018. máj. 8. 14:25
 3/4 Unforgiven 13 ***** válasza:
Az enyém 1.6. 250000Km-ig semmi baja nem volt,kopókat kivéve.Azóta:gyújtáshíd csere-szelepfedél csere-folyamatos katalizátor hiba üzenet. Olajból(magnatec 5W40)nem fogyaszt.Ü.a. fogyasztás max 6.5L normál használattal.Voltam Hollandiában 1.4-el,azért az 1.6 dinamikusabb,csak 3000 felett kell tartani.(a Km futások,számomra hihetetlenek)
2018. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végülis az 1.4 est vettem meg.Személyesen mentem érte, idősebb első tulajdonostól vettem ( magyar ) 1 éve vagyok a tulajdonosa, skoda fabiamhoz képest sokkal erősebb és tágasabb is. Nincs olajfogyasztásom se, ( 50.000 km) vagyis azt vettem észre, hogy a nívóból talán 1 csík tűnt el 15.000 km alatt, amit 0 nak mondanék. Kopó dolgokat költöttem rá, gumikat, fékeket, olajat, gyertyát, szűrőket. Ami zavar, hogy a vezérlése láncos, amire azt hittem hogy jó buli, de nekem a fülemet nagyon bántja és valószínűleg cserés is lesz ( sok opel fórumon írták, hogy borzasztó a lánc minősége). Utólag vettem észre, a lökhárító kicsit meg volt nyúzva, de szerencsére csak az, úgy hogy szerintem rendben van a kocsi. :) Gumikkal együtt költöttem vagy 200.000 ret rá 1 év alatt ,ebben benne van az átírás is. Nem a legjobb autó, de az egyszerűsége a nagyszerűsége. AZ indexét pl imádom. :D
2019. ápr. 3. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!