Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kezdtem el forgalomban...

Most kezdtem el forgalomban robogózni, az autók mellett/között előre kellene e gurulnom piros lámpánál?

Figyelt kérdés
Ugye a kresz megengedi ezt , viszont nem igazán tudom eldönteni , hogy elguruljak e közöttük vagy inkább csak maradjak a sávban és ne előzzek ilyenkor

2018. máj. 9. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonytalan vagy, maradj a helyeden.

A KRESZ megengedi az elöre gurulást, de csak álló sor mellett, és csak akkor, ha a biztonságosan végrehajtható, de nem kötelező alöre gurulni.

2018. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első leírta, nem muszáj, ha nem férsz el ne menj előre.

Akkor sem ha már elindult a sor, akkor se menj előre a felezővonalon, ha közben jönnek szembe és nem férnek el tőled (a legnagyobb f/szság, amit mostanában a motorosok csinálnak), és akkor se menj előre, ha utána nem bírod tartani a forgalom tempóját.

2018. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mint előttem írták, akár előre is mehetsz, de maradhatsz is. előremenni akkor biztonságos, ha jobban gyorsulsz, mint az autósor..ha gyenge a vas, akkor le leszel anyázva.
2018. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

haennek az autók akkor nagyon veszélyes. sokan váltanak sávot kormányrántással, kanyarodnak index nélkül.

ha áll a sor akkor biztonságos és szabályos. de ne 50-nel szúrd be magad, mert egy ajtót bármikor rádnyithatnak. szóval folyamatos fékkészenlét és 6. érzék.

2018. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen közlekedek autóval és robesszal. Robogósként, ha előre gurulok, addig nappal fel szoktam kapcsolni a távfényt. Nem vakít, mert nem olyan erős, mint egy autójé, de az autósok figyelmét felkelti.

Autósként tapasztaltam ezt, azóta alkalmazom két keréken és van haszna: többen és hamarabb félrehúzódnak sávon belül.

Egy tipp: illik láb vagy kézmozdulattal megköszönni az autósnak, ha észrevett és félrehúzódott.

2018. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek ment a zöld kéz!
2018. máj. 10. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!