Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jövedelemtől lehet...

Milyen jövedelemtől lehet fenntartani egy autót?

Figyelt kérdés
2018. máj. 10. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen használat mellett? Mert nagyon nem mindegy.

Meg az is számít, hogy ki mire szeretné költeni a jövedelmét. Faterom most havi kb. 80 ezres fizetéséből tartja fenn az autóját. De kell is neki, mert azzal megy melózni. Valaki meg azt mondja, hogy 220 ezres fizetés mellett még tankolni sem tudná az autót, mert nem szeretne lemondani például az étterembe járásról, vagy arról hogy fél évente új telefont vesz magának, stb.

2018. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Picit több, mint egy minimálbér két emberre. Van autó és használjuk is néha (olcsóbb, mint a bicikli, de az is van, kettő, csak az egyik elromlott és nincs pénz javítani). Két motor után is fizetünk, de azokat már nem használjuk, csak utáljuk az ügyintézést és a remény hal meg utoljára :D.

Ezt múlja alul valaki.

2018. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én 10 évvel ezelőtt próbáltam alulmúlni. Elkunyeráltam bontóból régi féltengelyt s mikor eltört a sajátom, odavontattattam magam egy kedves ismerős szerelőhöz, kerékpárral odavittem a féltengelyt, s ő fél óra alatt kicserélte s a 2000 Ft-os szakmai órabére felét vagyis 1000 Ft-ot kért el.


Féltengelytörést 1000 Ft-ból megúszni, még ha 10 éve is, talán elfogadod alulmúlásnak.:)))


De mostanra kijöttem már a formából, ezért érdekel a mai gyakorlat. Amúgy mennyi ma a nettó minimálbér?

2018. máj. 10. 18:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy G Astrát nagyon kevésből fenn lehet. 16 év alatt kb. 300.000 (havi ~1300 Ft) forintot költöttem alkatrészekre meghibásodás miatt. Volt 1 kormányszervó, 1 kormánymű, 1 ECU csere. Tavaly belém jöttek hátulról, a biztosító 500.000 forintot fizetett így vissza is jött, sőt talán ez betakarja az összes eddig cserélt alkatrész árát.

Legyenek mondjuk alap dolgok: 1 szobás saját panel vagy kis családi ház, csak rezsit (50e) és kaját (30e) fizetsz. 97.000 forint minimálbérből szerintem maradjon az ember a BMV-nél (busz-metró-villamos). A garantál bérminimumnál ami 120.000 forint, szerintem már szűkösen kijön, max. nincs minden nap használva az autó. Ha ketten laknak és úgy visznek haza összesen 240.000 forintot, abból meg simán kijön. Én azt mondom hogy aki megkeresi a 120-at és nincs nagy igénye, akkor lehet autója.

2018. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4


A rezsi az hogy jön ki 50e-re? Télen még reális az ár de ha nem kell fűteni akkor nagyon magas! (Persze ha légkondis a lakás akkor nem szóltam)

2018. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen én is néztem ezeket a split klimákat, a gáz 2/3-a, 3/4-e H tarifál pedig feleződik.
2018. máj. 10. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha egy métert nem mész vele, akkor is ki kell fizetned a biztosítást, műszaki vizsgát és gépjárműadót.

Ez sacc/kb 70 ezer Ft/év egy öreg, fapados kisautó esetén is.


Ha mondjuk havonta egyszer tankolsz 15 ezerért, szervízre meg mondjuk havi 5 ezret raksz félre, akkor ki is jön, hogy kb. havi 25 ezerből nagyjából fent tudod tartani, ha nincs komolyabb baja.



Egyébként 92 ezer a nettó minimálbér.

2018. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

16ev alatt 300? Az igen, 6 évet bír ki a gumi 3 garnitúra kell . Legyen 50 cserével a szett mert valami pici olcsó téli nyári az 100. 100x3 300.


Na nekem is kéne olyan opel asztma amire a gumin kívül semmit se kellett költeni. Olajat se cserélni

2018. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
így nem szabad autózni..
2018. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
lomtalanításon is össze lehet guberálni gumikat, amin van még futófelület. a lényeg hogy kicsit hasonlítsanak a minták egymásra.
2018. máj. 10. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!