Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ingadozik ennyire a...

Miért ingadozik ennyire a kétütemű (70cm3) léghűtéses fekvő minarelli blokkos Aprilia robogóm teljesítménye?

Figyelt kérdés
Ugyanazon útvonalon használva, szélcsendes időben néha simán eléri az órája szerinti 90-et, máskor az 55-ért is küzdeni kell. Már egy éve megfigyeltem ezt, éppen milyen kedve van...Fogyasztás elég magas, 5 liter körüli, akkor is ha az 55-ös maximumok korát éli.

2018. máj. 11. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért mert karburátoros motor, így a keverékképzése meglehetősen tökéletlen. Számít a hőmérséklet, a légnyomás és a levegő párássága. A versenymotoroknál mindig cserélik a fúvókákat a karbiban, az aktuális légköri állapotnak megfelelően. Kihegyezett motoroknál sokkal nagyobb jelentősége van ennek, mint egyszerű, "tompa" utcai járművek esetében.
2018. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek szerint ez normális jelenség adott esetben?
2018. máj. 11. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális. Nekem is fekvő Minarellim van, igaz csak 50-es, de ekkora teljesítményingadozás nincs.

Az 5 literes fogyasztás is karbi problémára utal, 4 fölé nem nagyon szabadna mennie.

2018. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!