Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova tűntek a gyárias ETZ-k?

Hova tűntek a gyárias ETZ-k?

Figyelt kérdés
Nosztalgiázni támadt kedvem; felmentem MZ ETZ-ket nézegetni a hahu-ra, Képes Motorra. Meglepetés ért; alig találni gyárias gépet az említett oldalakon. Szinte mind átfestett, újramatricázott, felfúrt, utángyártott alkatrészekkel csinosítgatott bringa, melyekért nem szemérmes összegeket kérnek. Narancspirosból még tán akad pár avíttabb példány, de ezüstből, kékből, zöldből nincs semmi. Abba már nem megyek bele, hogy korai-kései darabok... Eredeti, vigyázott példányt akartam venni, eltűntek. Mi lett velük?

2018. máj. 12. 01:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Harminc-negyven éves gépek a koruk miatt sem gurulnak tömegesen az utakon, plusz még a magyar szabályozás is nehezíti az öreg motorok ismételt forgalomba helyezését.

Nem biztos, hogy a hahun kell keresgélni, de azon ne csodálkozz, hogy nem fillérekért adnak egy-egy eredeti állapotra restaurált MZ-t, van 100ezer alatti, és többszázezres is a kínálatban, és azt se állítanám, hogy nincs miből válogatni.

2018. máj. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért ETZ-ből Dunát lehetett rekeszteni nem is oly rég. Tömegesen nincsenek már jelen az utakon, az igaz, de nem fehér holló kategóriás gép. 250-350 000 Ft között szánnék rá. Ezért gyári állapotot várok el, amibe belefér egy kis vakrozsda, kirc-karc, egy-két kisebb horpadás is. Az a baj, hogy még ilyet sem láttam. Nulláról kezdeni meg nem akarok (restaurálni). Veterán Apróra nem igazán töltenek fel ilyet, csak ES-t, meg TS-t. Milyen honlapon lehet szépet találni?
2018. máj. 12. 12:10
 3/3 Szolovjov ***** válasza:
Akinek gyárias van, az nem adja el. Én Etz 150-essel járok és egész évben csak pár márkatárssal találkozom az úton. Már mindenki a nagyteljesítményű motorokat hajtja. Ezen kívül van itthon egy kék színű 125-ös is 9 ezer km-rel. Egyelőre szétszedett állapotban, mert homokszórás után újra lett porfestve a váz. Be kéne fejezni, de nem lesz eladó :)
2018. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!