Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy az autóm...

Honnan tudom, hogy az autóm tud-e mit kezdeni a 100-as oktánszámú benzinnel?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket egy eléggé megosztó témáról a prémium üzemanyagokról.

A cikkben azt írja, hogy 95-ös prémiumot minden autó esetén érdemes kipróbálni, mert kipucolja a motort, ami csendesebben jár, stb.....


Aztán kitér a 100-as oktánszámú prémiumokra, ahol leírja, hogy ott csak akkor érdemes kipróbálni, ha az autó azt feltudja használni, különben több kárt okoz(hat), mint hasznot.

De honnan tudom, hogy az autó képes-e "kezelni" a magasabb oktánszámú benzint ?


100-ast nem szeretnék tankolni, nagyon drágának tartom, max a "felturbózott" 95-öst.

Csak kíváncsi vagyok, hogy mégis honnan lehet tudni, hogy érdemes akár 100-ast is tankolni bele ?



2018. máj. 17. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

A prémium nem tisztít semmit.

Kárt nem tud okozni a 100-as, ha nem 100-ashoz való a motorod ( ha az lenne tudnál róla ) akkor simán csak kidobott pénz az árkülönbözet.

2018. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Nekem nem csattog annyira tőle a motor. Ennyi a 100-as előnye nálam, a fogyasztás nem lett 8 helyett 4 liter és nem lett 200 lóerős a 90 helyett.
2018. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Valamekkora minimális (!!!!) teljesítménytöbbletet jelenthet minden olyan motornál, aminél a motorvezérlő folyamatosan kopogáshatárra állítja az előgyújtást. A 100-as kopogástűrése valamennyivel jobb, mint a 95-ös benziné, pár fokkal nagyobb előgyújtást tud neki adni, amitől kicsit (!) nagyobb lesz a nyomaték ugyanazon a fordulatszámon (1-2 %).

Ameddig még lehetett kapni, ilyen szempontból az E85 még jobb volt, 105 körül volt az oktánszáma. Diagnosztika szerint annál még nagyobb előgyújtást tudott adni a motorvezérlő, mint a 100-as benzinnél.

2018. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha a motorvezérlő 100-as benzinnél kopogáshatárra tudja állítani a gyújtást, az azt jelenti hogy a 95-össel non stop kopogáshatáron vagy a fölött jár a motor a 92-essel meg el is tekerednek a hajtórudak?

Vagy ezekben a benzinmotorokban 18-20 baros kompressziós végnyomás van? :D

2018. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

A legtöbb autó nem képes kihasználni a 100-as benzin előnyeit, mert mechanikailag nem olyan a felépítése. Az adalékolás segíthet tisztán tartani az üzemanyag-rendszert, de az a hatás sem olyan mértékű, hogy megérje a felárat. Ha valami nagyon modern, közvetlen befecsis, drágán javítható üzemanyagrendszerű autóm lenne, akkor esetleg megfontolnám, bár valószínűleg ott sem éri meg.

A magasabb oktánszám egyébként nem árthat. Negatív hatása csak a pénztárcádra lesz.

Összességében felesleges a prémium üzemanyagokkal foglalkozni, mert ha esetleg ki is tolja néhány alkatrész élettartamát, a végén többet hagysz a kúton, mint amibe a javítás kerülne.

2018. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Kárt nem fog okozni a 100-as üzemanyag esetleg csak a pénztálcádnak, de abban nem szeretnék turkálni. Az autók 99%-ánál maximum placebó hatás léphet fel 95normál és 100-as között. A kopogásérzékelés pedig mindig csak vissza tud venni biztonsági szempontból. Tehát ha rosszabb minőségű üzemanyagot tankolsz akkor visszavesz, de a max eltolás ilyen 95 oktán körüli.
2018. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Ha finom motorod van, akkor még halkabb lesz, nagyon sima alapjárat akár hatszázas fordulaton is. Kipróbáltam az oktánszám-érzékelőt, a gyenge benyától eleinte becsörgött, aztán automatikusan utánállított..azóta csak shell 100-assal járok. Most cseréltem gyertyákat, mert száztíz-ezernél már illik..tátott szájjal néztük a tökéletesen tiszta, alig kopott hegyű iridium gyertyákat. Persze az újakkal sokkal jobban gyorsul, jobb a gyújtás ereje.


kezdetben 5W30-as shell olajam volt, aztán két évig Eneos 0W20, és most 5W40-es Eneost használok.(14 éves, japó sportkocsi, eredetileg 98-asra adták ki.)


a 100-astól jobban alszom, és nekem a jó alvás mindennél többet ér.

2018. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 crudy ***** válasza:
31%

Na igen, az almokat esetleg meggyugtatja a 100as benzin, de nem kell csodat varni.


John arra utalt, amire meg nem erkezett valasz, hogy ha a motorodba 100as benzin kell akkor irdatlan osszeget hagytal ott a markakereskedesben. Ma csak az utcai "sport" motorok isznak ilyet de ha sport kategoriaban gondolkodunk, M-bmw, amg, hasonlo, oda se kell 100as benzin.

2018. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
M-es BMW is 95-öst kér, viszont az tud javulni a 100-as tól.
2018. máj. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagautó nem fog belőle semmit profitálni. Amibe alapból 98-as vagy 100-as kell abba kell azt tankolni aztán ennyi, de ezek csak a nagyon határra emelt teljesítményű darabok.
2018. máj. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!