Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műanyag középkonzol festését...

Műanyag középkonzol festését hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Le szeretném fújni matt feketére a középkonzolt, kardánboxot...

Előző festés eltávolítása csiszolással, alapozás gondolom, majd szín.

G Astra az alany, sajnos az előző tulaj elég kókányolósan fújta, tiszta csöves az egész. Nem is matt, tiszta karc, újra akarom festeni. Leírná valaki lépésről lépésre? Milyen csiszolók, hányas, mivel kezeljem, hány réteg, stb?

Köszi előre is!



2018. máj. 19. 12:47
 1/3 crudy ***** válasza:

Remelem most lesz ertelme h leirom


Elosszor lecsiszolod a festeket, ne onts ra semmilyen festek maro cuccot mert szetcseszi a muanyagot. Addig kell csiszilni amig van rajta vestek, utana atcsiszolod 600as papirral. Nagyon figyelmesen csiszolj, ne legyenek benne nagy karcok csak akkorak amekkorat a hatszazas hagy maga. Utana zsirtalanitasz, tisztitasz es lefujod muanyagalapozoval. Fontos h muanyag alapozo legyen, nem akarmilyen. Van szintelen, van szines, szerintem a szinessel fujd h lasd h jol lefujtad e mindenhol. Ezek az alapozok se tapadnak hihetelen jol a muanyagra ezert elossuor egy nagyolo festes, varsz es masodjara fedofestes. Utana mehet ra a kivalasztott festek ketto-harom retegben. Ovatosan, messzirol fujd h nehogy megfolyon de ha ugyes vagy nem fog. Vegulis mar kesz van de ha akarsz fujhatsz ra lakkot is, matt lesz a szin de egy kicsit csillogni fog es ved a serulesektol. Az alapozo utan erdesiteni kell 400-600as papirral de a legjobb az erre kitalalt erdesito dorzsi. Szurke szinu.

2018. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az lenne még a kérdésem, hogy a festést milyen csiszolóval távolítsam el. Gondolom egy durvábbal, aztán csiszoljam egyre finomabbal? Vagy elég egy durvább utána, menjek rá 600-assal és csiszoljam finomra?

A Carcolor termékeit néztem egyébként, ott fogok vásárolni szerintem. Lakkot is fújom akkor rá.

Majd ide rakom a végeredményről a képet, és később is megosztom, mennyire lett tartós, hátha segítek másnak is vele.

Ment az up!

2018. máj. 19. 13:27
 3/3 crudy ***** válasza:

carcoloron van festékeltávolító. Na azt ne használj. Középkonzol gondolom fröccsöntött műanyagból van ami elég puha és a durva papírral csúnyán megsérted. Műanyagtól függ, hogy mit érdemes használni. Én azt mondom vegyél sok féle csiszolópapírt és kezd el mondjuk 600assal, ha érzed, hogy nem kaparja annyira akkor mehet durvábbal de 300ig én semmi esetben sem mennék le műanyagnál. 1000es el is le lehet kaparni a festéket csak elhasználsz rá néhány papírt és egy nap, de legalább biztonságos. Szerintem 600 és 400 között lesz a megfelelő.


A lakkal óvatosan, nagyon könnyen megfolyik, nagyon kényes a felületre, nagyon nehéz simára fújni. Mielőtt megcsinálod az egészet fogj egy darab műanyagot és az egészet próbáld ki és figyelj h ne két komponensű lakkot vegyél mert azt fel kell használni mind.

2018. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!