Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri a sport gyújtókábel?

Megéri a sport gyújtókábel?

Figyelt kérdés
nem akarok esztelen tuningolásba kezdeni. szimplán piros gyujtókábelt szeretnék. viszont csak sportba találtam eddig. Minimális különbség érezhető lenne? Könnyebb indítás, esetleg pici gázreakció javulás.
2018. máj. 19. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs hatása.

Gyújtókábelek javarészt nem sima vezetékek, azaz viszonylag nagy a fajlagos ellenállásuk. Úgy lehet kicsit javítani a gyújtáson, ha olyan gyújtókábelt veszel ami közel 0 Ohmos. De ekkor olyan rádiófrekvenciás zavarok fognak keletkezni, hogy lehet hogy be sem indul az autó mert megzavarja a motorvezérlőt. Ezt a hatást árnyékolással (általában harisnyázással) lehet csökkenteni, de közel sem olyan szinten mint gyárilag volt. Így már valószínűleg működőképes lenne az autó. De érezhető hatása még lehet hogy ennek se lenne.

Gázreakció javulást én úgy tudtam elérni a jelenlegi autómban, hogy kidobtam az elektromos fojtószelepet valamint a komplett motorvezérlőt, és vettem hozzá egy Standalone-ECU-t, bowdenes (belső jeladós) fojtószeleppel. Ég és föld a különbség. Mondjuk fogyasztásban is (de ez javarészt a használatból adódik).

2018. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!