Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az olajszinttel,...

Alex01181 kérdése:

Mi lehet az olajszinttel, esetleg rossz valami érzékelő?

Figyelt kérdés
Van egy renault megane benzines autóm, most vettem rokontól(tudom, rokontól sose veszünk autót), szervizből hoztam el, elvileg rendbe lett rakva, viszont az olajszint jelző kis led néha kivillan, majd elalszik bizonyos idő után, aztán megint felvillan.Megnéztem a szintet, az minimum szintnél volt az olaj, ezért töltöttem bele, a jelzést betudtam ennek. Vasárnap volt vele egy hosszabb utam, 400 km-t mentem vele, az út feléig nem is volt baj, azután azonban megint bejelzett. Ma megnéztem a szintet és nem fogyott semmit, mégis jelez az autó. Mi lehet a probléma?
2018. máj. 21. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy az olajszint jelző világított és nem az olajnyomás jelző? (Régebbi Megane-ban olajszintjelző nem is volt, bár az újabbakba már lehet van.)
2018. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az új autókban már semmi nincs lassan! :D


Se olajnyomás mutató, se olajszint jelző se akksitöltés mutató stb stb...


csak ha gebasz van akkor felvillan egy lámpa és kész!

míg a régi kocsikban az ember láthatta előre a műszerekből, hogy hamarosan baj lesz!


(kedvencem amikor már vízhőfok visszajelző sincs az új autókban...)


Szerintem is inkább olajnyomás lámpa lehet!

Piros olajoskanna a jel vagy egy piros olajoskanna ami alatt cikk cakkos vonal van? :D

2018. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat igazatok van, az olajnyomás jelző világít, nincs alatta ilyen cikk cakkos vonal, megnéztem.
2018. máj. 21. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor vagy az olajnyomás jeladó vagy az olajpumpa adhatta meg magát. Szervizbe még azért elviheted lábon az autót, de máshova nem ajánlatos menni vele, mert ha tényleg nincsen megfelelő olajnyomás akkor pár száz/ezer kilométer alatt le lehet kukázni az egész motort.
2018. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!