Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szokás meghajtani 2...

Hogyan szokás meghajtani 2 első hangszóró szettet (2 mélyközép,2 dóm),2 hátsó hangszórót, és egy mélyládát, ha a fejegység gyenge minőségű?

Figyelt kérdés
Ilyenkor két erősítőt szoktak betenni a kocsiva?
2018. máj. 21. 16:05
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:

Ha gyenge minőségű a fejegység, akkor kezdésnek ki kell cserélni. Attól függően hogy milyen minőségű zene a terv, kell minimum egy 4 csatornás vagy egy 4es és egy 2es vagy egy 6 csatornás erősítő.

Nekem most egy 4es van bent, fejegységről szól a 2 hátsó és a 2 első csipogó, erősítőről a 2 ajtó és a mély


Ne felejtsd el, hogy a fejegységen rca is kell legyen. Ha a felsoroltakat mind erősítőről akarod, az 3 pár rca kimenet.

2018. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 erősítő elég lenne ehhez, egy hajtaná a hangszórókat, 1 monoblock pedig a mélyládát. Én mondjuk nem tenném erősítettre a hátsó hangszórót, hogy ki lehessen kapcsolni, ha hátul nem ül senki, mert feleslegesen elrontja a hangot, ha csak elöl ülnek. Ez esetben akár egy jó minőségű 4 csatornás erősítő is képes lenne mindent meghajtani, csak 2 ohm stabilnak kell lennie.
2018. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Tehát ha mondjuk 1 RCA kimenet van a fejegységen, az azt jelenti, hogy -mondjuk- kizárólag a mélynyomót tudom külön erősítőről hajtani?


A későbbiekben egy androidot, 7"-os készüléket tervezek vásárolni, és szinte mind, amit néztem, 4x45W-ot tud. A mostani fejegységem is ekörül van, és nem túl dinamikus.


Egy jó minőségű 4 csatornás erősítő ára hol kezdődik? :/

2018. máj. 22. 19:32
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

Az RCA-k párban vannak és 1 pár az csak az elsőkre, csak a hátsókra vagy csak a mélynyomónak elég.


Tervezd el hogy mit akarsz belepakolni, mennyi pénzt akarsz áldozni rá.


Én erősítőt ősszel vettem, 4 csatornás pioneer, elvileg egész jó. 200-250 font volt.

Fejegységből is Pioneert vettem abba a kocsiba, 3 pár rca kimenetes 130 font volt és lejátszik wav-ot is (usb-ről és cd-ről is).


Minek neked 2dines? Filmezni akarsz vagy zenélni? Azt ne felejtsd el, hogy a fejegységek tudásától függ az ár, tehát ha occóé veszel 2dinest, ott garantált hogy a muzsika része nem ér semmit. Ha pl van 40 pénzed, akkor csak a legszükségesebb extrák legyenek benne. Menjen bele cd, usb, 3 pár rca és olvasson minél jobb formátumokat.


Nekem 2 kedvencem van:

Sony: jó a beépített erősítője, bömböl a zene rendesen anélkül hogy külön erősítőt vennél, egész élvezhető. Ha van pénz erősítőre is, akkor viszont ne ezt vedd

Pioneer: sokkal tisztább zenét ad, de gyenge és mindenképp kell egy erősítő a kocsiba. Ha nincs pénzed erősítőre is, akkor inkább sony.


Nekem mindkét kocsiban van erősítő+mélynyomó, egyikben sony, másikban pioneer fejegységgel, de a sonyt lecserélem pioneerra...

2018. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ami már adott:

- Hertz DSK 165.3 - [link]

- Hertz DCX 100 - [link]

- Hertz DBX 30.3 - [link]


Szeretnék majd vásárolni egy 1 DIN-es androidos fejegységet (számtalan okból kifolyólag), valamint egy erősítőt, ami legalább a 250W-os mélyládát meghajtja, de azt sem bánnám, ha mást is képes lenne.


Előbbire 60-70e forintot szánok, utóbbit pedig őszintén szólva, szeretném minél kisebb pénzből megúszni. Eredetileg 35-40e forintért néztem Hertz erősítőt.


Adalék: Köszi az ismételt okosságokért! :)

2018. máj. 23. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Ehhez külön erősítőt tegyél, már más frekvencián kell vágni a hangokat. A kis 10 centiseknek legalább 80-nál elvágnám, a szettben van hangváltó, de arról is vennék le valamennyi mélyet. 1 db 4 csatornás és 1 monoblokk, ezek nem kerülnek ennyire sokba együtt sem. Felesleges nagyon drágát venni, wattban sem kell nagyon felmenni, mert akkor másik akksi is kelleni fog.
2018. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tehát, amire én gondolok, azt mondjuk az alábbi 2 eszközzel lehet megfelelően megvalósítani:


1) Hertz HE 4.1 - [link]


2) Hertz DPower 1 - [link]


Köszi!

2018. máj. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!