Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig bírja egy start-stop...

Meddig bírja egy start-stop akkumulator tendes használat mellett? Nekzek mikor kellett cserélni esetleg?

Figyelt kérdés

2018. máj. 21. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az aksi lesz a nagy kiadás a jövőben hanem az önindító.
2018. máj. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem ilyen autóm van, de a bátyámnak igen. Neki az első aksija kb. 1,5 évet bírt majd egyszer csak nem indult el reggel. Fél éve cserélte, azóta még jó a mostani. Ami rosszabb viszont, hogy már turbót is kellett cserélnie az autón. Szerencsére még garanciális volt, így nem kellett komoly pénzt kifizetnie érte. Pedig vigyázott az autóra is, hideg indítások után mindig várt 1-2 percet mielőtt elindult volna meg utána is óvatosan használta amíg be nem melegedett. A megadott kilométerenként vitte olajat is cserélni. Ott a szervizben azt mondták neki, hogy vagy gyári hibás lehetett vagy a Start-Stop ölte meg.
2018. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 8 év után cseréltem le (tavaly tél elején), de még nem volt rossz, csak nem mertem kockáztatni, hogy így menjek neki a télnek. 1-2 év még lehet, hogy lett volna benne, ez már sosem derül ki.
2018. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2es milyen autó volt megkérdezhetem? Ez a garanciális turbo elég rosszul hangzik.


Mi a véleményetek érdemes használni a rendszert vagy inkább kapcsoljam ki?

2018. máj. 21. 18:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Gondolom az is sokat számit hogy városba használod folyamatosan vagy töltöd vissza sokat hosszabb utakon is
2018. máj. 21. 18:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben nehéz tanácsot adni, én speciel mindig kikapcsolom, mert bár elvileg a start-stophoz speciálisan hozzá vannak méretezve az érintett alkatrészek (akku, önindító stb.) de én mégsem hiszem el hogy hosszú távon ez nem megy az élettartam rovására. Lehet hogy felesleges óvatosság, de én minden indításnál automatikusan kikapcsolom.
2019. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!