Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyik az olaj az 50-es...

Folyik az olaj az 50-es enduró kipufogójából. Miért?

Figyelt kérdés
Az normális, hogy 1:4-es keverék mellett, kannában összerázva folyik az olaj a kipufogóból? Mind a rezonátor becsatlakozásnál, mind a tompító végén. Megőrülök, az összes ruhám olajos. Mit tehetnék?
2018. máj. 21. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
1:4 helyett inkább 1:40-nel használd és akkor nem fog dőlni belőle az olaj. :D
2018. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1:4, az csodás. A gyárinak megfelelő, ennél valószínűleg jóval "vékonyabb" keveréket kell használni, illetve megfelelő terhelésnek kell kitenni, hogy el is égjen az olaj. Ha soha nem hajtod meg rendesen, nem fog elégni, ott marad a csőben.
2018. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1:40, de azt hittem, hogy ezt tudjátok. A motor baromira pörög, mindig sokára váltok el, nagyon jól megy.
2018. máj. 21. 18:50
 4/8 A kérdező kommentje:
A szerelő azt mondta, hogy ez normális. Szerintem egyáltalán nem az, hogy a garázs padlóján áll az olaj, a lengőkar és a hátsó kerék is úszik az olajban.
2018. máj. 21. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de te írtál 1:4-est.

Honnan kellett volna tudnunk, hogy csak elírás?

2018. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen csodákat lát itt néha az ember, az 1:4-es keverék is teljesen hihető.

Az 1:40 már jobban hangzik, de lehet, hogy még ez is túl sűrű. Csak meg kellene nézni, mit ír elő a gyár. Ezen kívül érdemes jó minőségű olajat használni, amiből kevés korom képződik, mert ezek jellemzően könnyebben égnek, mint az olcsóbb, Arol 2T szintű kenőanyagok, kevesebb marad belőlük vissza a kipufogóban. Persze amit írtam, továbbra is érvényes: ha alapjáraton pöfögsz vele (nem tudhatom, hogy használod), minden olajos lesz, akárhogy trükközöl.

2018. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Repsol teljesen szintetikus 2 üteműhöz való motorolajat keverek. Azt már észrevettem, hogy nem hagyhatom alapjáraton állásban sem, mert utána alig tudok elindulni vele, mindig kell egy kicsit túráztatni. Ki fogom próbálni az 1:50-es keveréket. Egy minarelli AM6 blokkról van szó egyébként.
2018. máj. 21. 23:08
 8/8 A kérdező kommentje:
A gyári kézikönyv egyetlen helyen írja a keveréket, ahol 2%-os keveréket ír, ami elvileg az 1:50-esnek felel meg. Azonban ez csak arra az esetre van, ha légteleníteni akarod az olajpumpát. Ebben az ki van kötve szerencsére.
2018. máj. 21. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!