Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoroknák nagyobb kerék, ráf...

Motoroknák nagyobb kerék, ráf esetén hogyan változik a nyomaték/lóerő?

Figyelt kérdés
MZ-knél látom, hogy valaki hátulra kisebb vagy nagyobb ráfot szerel fel, gondolom így tudják változtatni a erőviszonyokat.

2018. máj. 22. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresd ki YouTube-on DadOnWheels csatornáját. Van egy video amiben erről beszel elég érthetően.
2018. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. máj. 22. 20:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak a végáttételes videót találtam meg, én azzal tisztában vagyok.
2018. máj. 22. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Figyelmetlen voltam! Elnézést
2018. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj!

A teljesítmény esetünkben le, a nyomaték és a fordulat szorzata. Vagy érted ez mindig állandó nem függ a kerék től.


A kerékre átadott nyomaték is ugyan akkora.

2018. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Átmérőre érted, hogy kisebbet vagy nagyobbat?

A teljesítmény és a forgatónyomaték a motor adatai, így nem függnek ettől. A kerékre leadott forgatónyomaték az áttételtől függ. A kerék átmérője az útra leadott erő mértékét változtathatja, maga is egy áttételként fogható fel. Nagyobb kerékkel kisebb lesz a leadott erő, de nő a végsebesség. Kisebb kerékkel értelemszerűen fordítva.

Viszont ezzel borulhat a motor egyensúlya, mivel a motor hátulja lejjebb vagy feljebb kerül. Szerintem többé értelme van a lánckerékkel variálni.

2018. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látod-látod! Nem kellett volna lógni általánosban a fizikaóráról? ;)
2018. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyszer sem lógtam...
2018. máj. 23. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!