Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Orion MK1 felújítása?

Ford Orion MK1 felújítása?

Figyelt kérdés
Van egy 1983-mas, nem is kell mondanom egy elég öreg kocsiról van szó, s ritka is, mint fehér holló. 1.6 XR3i motoros, anno 1998-ban hoztam be Svájcból, akkor igen szép állapotban rótta az utakat, egyben az első autóm is, amit 21 évesen vettem meg, de sajnos el lett hanyagolva, igencsak átrozsdásodott az évek során, azonban motorikusan teljesen egyben van, olajcseréket mindig megejtettem, plusz ugye a kopóalkatrészek. Eddig átment műszakin mindig, fél év múlva esedékes, de most már olyan szintű a rozsda, hogy már használni sem merem, mert egyébként tavalyig mindennapi 30 km-es távra volt használva. Nagyon a szívemhez nőtt ez az autó, de most szerencsére egyenesbe jöttem, ez a kocsi mindig mellettem állt, (amikor az anyám kidobott, s az első barátnőmet vele fuvaroztam, de ez nem ide tartozik.)
2018. máj. 22. 23:06
 1/4 anonim válasza:
Mi a kérdés?
2018. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdemes-e felújíttatnom a karosszériát? Ezután is mindennap használnám.
2018. máj. 22. 23:17
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nem. De ha te akarod, akkor hajrá.
2018. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 85'-ös volt, 1.6-os dízel motorral, 2003-ban vettem.

Már akkor katasztrófa állapotban volt, megálltam a pirosnál, és ijedt arcok nézték az autót.

Nem is csoda, az első torony be volt dőlve, a hossznyúlvány szétrohadva, küszöbök, stb.

Elmentem egy bontóba alkatrészért hozzá, meglátta a bontós, elkezdett röhögni.

Pont volt neki egy Orion, már 1.8-as dízel motorral, színe is ugyanaz. Volt benne 60 ezer km! német papírokkal...

De már annak is szét volt nyílva a hossznyúlványa, valami betonnal volt kiöntve és még úgy is.

Típushibája, sajnos.

De beleraktam még vagy 120e km-t. Akkor már eléggé szét volt rohadva az is.

De a motorja mindkettőnek pöccre indult.

Egy lakatos ismerős anno lakatolt ki már újabb oriont, hátsó nyúlvány, küszöbök, taposólemez, stb.

Az alja a fordoknak valami kegyetlen módon tud rohadni.

Kétféle autó van, aminek a sárvédőíve pudvásodik, meg aminek az alja. :)

Úgyhogy inkább átpártoltam az opelekhez, azok is rohadtak, de lényegesen masszívabbak voltak.

2018. máj. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!