Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hodna Civic 1.6 ESI turbósítás...

Hodna Civic 1.6 ESI turbósítás, 0,5bar?

Figyelt kérdés
Sokfelé olvastam, hogy egy 0,5-ös turbó úgy beépíthető egy ESI-be, hogy nem igényel változtatásokat a motorban. Ez mennyire igaz? Illetve miket kellene cserélni a kocsiban ha egy ekkora nyomású turbófeltöltőt szeretnék beépíteni? Illetve ez ha okosan használom, (pl hidegen nem rúgom neki, stb) akkor ez ugye nem káros a motorra nézve? Válaszotokat előre is köszönöm!

#Civic #Honda #Hodna Civic
2018. máj. 23. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy elbírja. Tudok én is komoly hozzányúlás nélkül turbósított blokkokról (BMW), de ezek azért nem 20 éve és 300ezer km óta mennek, szóval ki tudja, hogy mennyire csökkenti az élettartamot. Ezen kívül kisebb-nagyobb szívások mindig voltak velük, mégsem gyári a megoldás. Az biztos, hogy káros a motorra nézve. Hogy mennyire, az idővel derül ki. A többlet erő nem jár következmények nélkül.

Ami biztos kell, az a feltöltő, egy intercooler, nagyobb injektorok, csövezés, esetleg egyedi le- és beömlők, programozható motorvezérlő (VEMS) és szenzorai. Aztán jön, hogy mi a kevés hozzá: kuplung, váltó, féltengelyek, fékek, tartóbakok... Nagyon nem éri meg. A végére annyiban lesz, hogy abból vehetnél egy újabb Type R-t.

2018. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen. :) És mi a véleményed arról, most turbótól eltekintve ha lecserélem a 90lovas 1.5-ös LSI hengerfejét egy 1.6 esi d16z6ra? Jó rá, hallottam is sok felől, hogy ettől már ez a motor is VTEC-es lesz. (lehet hatalmas baromság, nem tudom, csak szeretnék tisztán látni) És az lenne a krédésem, hogy mi a véleményed eme műveletről? Teljesítményben talán érezhető lenne a változás az új hengerfej miatt, már ha lenne változás?
2018. máj. 23. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, dobálj ki mindent a kocsiból, ami nem kell. Utas ülések, ajtóborítás, stb.

Gyorsabb lesz a verda, mégse teszed tönkre a motort, és egy forintos a nem kerül.

2018. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kommenteket! :)
2018. máj. 28. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Add el és vegyél erősebb kocsit. Tuning mindig zsebbe nyúlós, itt nem a Richardo Golf-jára tett autópiacos chipről beszélek.
2018. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!