Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javítható ez a felni?

Javítható ez a felni?

Figyelt kérdés

Most vettem a kocsit, és az előző tulaj eléggé hajtotta, mert a gumik szét vannak kopva és az összes felni lepadkázva. Szerintetek még menthető? Szeretném egy 1-2 éves project keretében felújítani a kocsit mind műszakilag, mind esztétikailag.


[link]



2018. máj. 24. 13:47
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
Javaithato....csak ha mind a 4 igy nez ki es normalisan akarod megcsinaltatni a mutatvany többe lesz mint amennyit az egesz felni szett ér
2018. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sima ügy. Ha nem túl mély a horzsolás, elég megesztergálni egy kicsit, hogy egyenletes legyen a felület. Ha mélyebb, akkor előtte felhegesztik, és utána munkálják vissza. Ezután le kell festeni, majd pótolni a díszcsavarokat. Én porfestést ajánlanék. Tartós, és ha jó helyen csinálják, szép is. 50-60ezer körül számolnék a mutatványra, plusz a díszcsavarok. Milyen gyártmány a felni? Elsőre nem tűnik minőségi darabnak, akkor tényleg nincs messze a javítás a piaci ártól. Viszont ha valami normális márka, akkor megéri foglalkozni vele.
2018. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
Ez egy barracuda t6 felni!Felgumizva szep allapotban sem ér többet 150-160ezernél
2018. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Uhh bakker, eléggé balfasssz kell legyen egy sofőr, hogy így leamortizálja a felnit, ráadásul mint a 4-et...
2018. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


4-es! Nem csak a felniket amortizálta le, hanem az egész kocsit! Novemberben volt műszaki vizsgán, és azon elsőre átment. A fékeket ajánlották ellenőrzésre, de amúgy semmilyen műszaki hibája nem volt. Most került hozzám, 7 hónappal később, és most az összes felni lepadkázva, gumi szétkopva, belevágva, kopog a lengéscsillapító, és nyöszörög a kormány.

2018. máj. 25. 02:01
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
Azt szabad tudni hogy egy ilyen lomot minek kellett magadhiz venni?
2018. máj. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os! Igen, nem titok. Az E46 gyerekkorom óta nagy szerelmem, és egyik életcélom volt, hogy egyszer legyen egy. Megtaláltam ezt a példányt, ami bár jelenleg leharcolt állapotban van, de alapnak jó, mivel nem sima gyári állapotú. M-es lökhárítók, kormány, váltó, carbon-fóliázások mindenhol, sötétített ablakok, dvd lejátszó, sportdobok, szép nagy peremes felni (lepadkázva). stb... Látszik, hogy egy előző tulaj építette egyedivé magának, meg is bámulják-dicsérik benzinkúton, parkolóban, munkahelyen, autómosóban. Jelenleg vannak hibái, mint ahogy írtam is, de autószerelő ismerősökkel egyeztettem és elvileg olcsón javítható a dolog, ami nem rossz, tekintve, hogy a kocsihoz baromi olcsón jutottam hozzá. Szóval az a célom vele, hogy rendbe teszem, aztán még 3-4-5 évig használom. Jelenleg 14 éves, de a kora miatt nem aggódok. Van ismerősöm aki 20 éves Corsa VXR-rel szaladgál.
2018. máj. 25. 10:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem, hogy a motorban jelenleg 102000 mérföld van, és szépen egyenletesen jár. Szóval elvileg a legfontosabb része a kocsinak rendben. A felnik javítása/cseréje, gumik, meg lengőkar pedig szerintem nem egy nagy kaland. Ha 1000 fontot ráköltök, abból minden javítható, és még akkor is bőven ár alatt vagyok. A lengőkarok javítását, autószerelő ismerős kb 130 fontra mondta alkatrésszel és munkadíjjal. Négy új gumi, ekkora méretben (225/40 ZR18 92Y, és 255/35 ZR18), kb 280 font. Felni? Passz, de az nem sürgős. Látható, hogy nem olyan drága mint amilyennek elsőre tűnik, cserébe viszont megkapom az álomkocsimat egyedi kivitelben.
2018. máj. 25. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!