Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy tapasztalt autószerelőt...

Egy tapasztalt autószerelőt keresek aki segítségemre lenne Opel Insignia motor kérdésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Opel Insignia 2008-as 2l dízel


Elszakadt az ékszíj :(

Épp főút kellős közepén egyszerűen leállt az autó.. csak akkor vettük észre, hogy elszakadt az ékszíj.. Semmi hangot nem hallottunk, bár lassan mentünk mert csinálják az egyik oldalt..

Tehát kapott új ékszíjat de sajnos nem indul az autó. Minden bizonnyal motor/szelep tönkrement.


Most keresgélünk motort, de annyira frankó árban vannak, hogy az agyam dobom el... Erre az autóra is sokat spóroltam..


Van egy srác aki hirdet egy motort. Elég érdekesen írt mert úgy írta, hogy Opel zafíra-astra-insignia-vectra komplett motor. Ráírtam kíváncsiságból, mert nem tudtam, hogy mondjuk a zafíra vagy astra motor jó e az insigniába.. de válaszul azt kaptam, hogy igen, a motor az összes típushoz jó / egyen.


Helybéli autószerelőnek nem áll módjában válaszolni kérdésemre... legútóbb műszakinál megjegyezte, hogy lecseréli a gumikat de mondtam neki, hogy köszönöm de a párom is letudja. Azóta akkora, hogy tehenet lehetne vele csapni. Más autószerelőt nem találtam. Na mindegy nem ez a lényeg, hanem az, hogy


valóban így van e? Astra vagy zafíra-vectra motor jó insigniába is?


Választ előre is nagyon szépen köszönöm!



2018. máj. 24. 15:06
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nost azt kellene elöször tisztazni hogy valoban az ekszik szakadt el vagy a vezérműszíj!Mert nagyon nem mindegy.....előbbinel a motornak garantaltan semmi baja,a masodiknal viszont szinte biztosan kuka
2018. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kell majd a válaszokhoz, hogy a hosszbordás szíj szakadt-e el, mert ezt még láthattátok is, de ha a vezérműszíj, akkor azt egyrészt nem láthattátok, másrészt hangos lett volna!

Ha az előbbi áll fenn, akkor nem valószínű, hogy motorcserével kellene számolni!

2018. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó bele, Astra, Zafira, Insignia, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, ezekbe.

Katalógus szerint, a dugattyújára rákeresve, ezekben van ugyanez a motor.

Amúgy ritka balfszok a mai szerelők, mást nem akarnak már csinálni, csak motort cserélni.

Én egy régebbi, hasonlóan elszakadt szíjas Astrát vettem, elég volt a hengerfejet kicsit kipofozni, meg új szíjat rá.

Ismerőssel együtt csináltuk, csak anyagár volt, pár 10 ezerből nekünk megvolt.

2018. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első körben tisztázni kellene amit fent írtak, hogy melyik szíj szakadt el...


ha a vezérműszíj szakadt el akkor második körben kell keresni egy normális szerelőt aki megbontja a motort és HÁTHA menthető és nem kell új motor bele, bár kicsi rá az esély de van esélye...

2018. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek mert nem írtam oda.. Vezérmű ékszíj szakadt el és igen ahogyan azt írtam nem volt semmi hangja csak leállt az autó.
2018. máj. 24. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 99-es Fordon szakadt el tavaly, semmi hangja nem volt. Egyszerűen leállt.

Arra figyelj, és próbáld kinyomozni, hogy a hengerfej is kompatibilis-e. Mert nekem a Ford Cougar-om köbcentire ugyanannyi volt, mint a Focus meg Mondeo-k, de a hengerfejek nem cserélgethetők. Ezt is csak véletlen tudtam meg egy sráctól, amikor hengerfejet vadásztam.

2018. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!