Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tartósan "magas" (autópályás...

Tartósan "magas" (autópályás használat) fordulatszámon járó benzin motornál természetes hogy némi olaj van a gyújtógyertya menetén?

Figyelt kérdés

"Beköszöntött" a nyár, így a 3 évszakos autómat szeretném letenni, ilyenkor persze ellenőrzök rajta mindent ,rozsda, gyertya ,olaj,stb és a gyertyánál azt tapasztaltam mind a 4-nél hogy maga az elektróda még elfogadható, de a meneten látható némi olaj, érdekes módon az olajcserék alkalmával nem tapasztalom azt hogy kevesebb lenne benne az olaj. A kipufogógáz sem kékes, sőt alapjáraton "láthatatlan" .A hűtővíz is csak annyi fogy ami a hőtágulás, összeszűkülés miatt lehet ,a kiegyenlítőn néhány mm-et megy lejjebb a szint és lejebb ,hideg motornál, mint üzem melegnél. (üzem melegen állítottam be a hűtővíz szintet még tavaly nyár előtt.).

Kellene aggódnom ezek miatt a gyertyák miatt? Vagy betudható annak hogy tartósan 80-100km-en keresztül 4-4,5-5e fordulaton jár a motor autópályán (gk végsebesség közelében)?

Suzuki Alto 1.1 a jármű"

75e km van benne,

a gyertyákban kb 13e km.


mind a 3 fénykép az 1. hengerben lévő gyertyáról készült, de a többi 3 gyertya is pont ilyen.


[link]

[link]

[link]

Gyertya típusa: NGK DCPR7E (gyári ajánlás)



#gyújtógyertya #egészséges motor
2018. máj. 24. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

3asban mész autópályán????

Vagy hogy magas?

3000 az nem magas.

És nem, SOSE lehetne olajos a gyertya

2018. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
140-150km/h utazóban.
2018. máj. 27. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a gyertya menet lehet egy picit olajos, hiszen a tömítő gyűrű ez felett van. A lényeg hogy a porcelán és az érintkezők tiszták és őzbarnák legyenek!
2018. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszönöm! A menet picit olajos, annyira hogy letörölni sem tudom. A többi jónak tűnik.
2018. jún. 8. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!