Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes W123,190E mennyire...

Mercedes W123,190E mennyire való kezdő autónak?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek de nem tudom eldönteni.

Ami érdekel:

Ha nem hajtom ki belőle a lelket mennyire hajlandó egy egy alkatrész megadni magát?


Illetve a fogyasztás.

Meg tekintve hogy hátsókerekes könnyeben oda lehet csapni de nem boyracerkedni kell.


És jöhetnek egyéb tapasztalatok is. :)


2018. máj. 26. 16:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na meg az egyéb fentartási költségek
2018. máj. 26. 16:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát nem mai darabok, az biztos, viszont egy igazi sikerszéria ez a típus. Gondolkodás nélkül megvenném..az, hogy hátsó hajtású, nem jelent semmit. Ez nem egy ötszázlovas sportkocsi, hogy dobálja a farát ha taposod.


Alkatrész? nem kell ezt minden nap javítani. Még az automatát sem.


Vedd meg, és lesz egy emlékezetes autód, amivel még dicsekedhetsz is.

2018. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő autónak egyiket sem ajánlanám. Mindkettő kezes, jóindulatúan lusta, meg lehet tanulni rajta az alapokat vezetés és szerelés terén is.

De amiért nem ajánlom kezdőautónak: a szervizelés. Ha igazán jó állapotban szeretnéd megtartani, ahhoz magasan képzett szerelő kell, aki komolyan gondolja az egészet. Nem tákolja meg óccsó ukrán dugattyúval, nyomatékkulccsal húzza meg a csavart, de előtte megtisztítja a menetet a kosztól - csak így igazán jó a Mercedes-Benz. A témában ajánlom Csikós Zsolt cikkeit a TC-konglomerátumban. Ő szépen írja le, mi választja el a balkáni "jómégaz" Mercit az igazi MB-től.

Ha nincs MB-ben profi, lelkes, 30 éves autón is napokat bütykölő szerelőd (mikor két 5 évest összehegesztve ötször annyit keresel), akkor ne vágj bele, kérlek. Van már elég hányadék Mercedes-Benz a világban, nem kell őket szaporítani és csak csalódni fogsz, ha meglátod azt az árkategóriát, amit egy kezdő autós el tud érni. Inkább a '90-es évek népautóiból választanék, abból a tényleg jó szint elérhető neked is.

2018. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez még csak egy felvetés de egyszerűen bele vagyok zúgva az oldtimerekbe. És ez valóban igaz hogy ha rendben akarom tudni akkor nem lehet egy egyszerű sufniba vinni ahol fillérekért "megcsinálják" "jóvanazúgy" módon.
2018. máj. 26. 16:57
 5/11 anonim válasza:

190D-t ajánlanék. 2,5-ös szívó vagy turbó, és kézi váltó. Az automata jó, de bajos lehet ha nincs rendben, és drága.

Nagyon jó kocsi. A turbonak már van ereje bőven, és egy hihetetlen jó szerkezet. Más kérdés hogy találsz-e jót, mert azt nehéz. Mindenképp szerelővel menj, aki ért hozzá és a te érdekedben van. Volt ilyen autónk, és nagyon-nagyon jó. Ha rendben van, csak olajat meg gázolajat kell bele tenni...

2018. máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Napi használatra, kezdő autónak nem.

Második/Harmadik/hobbi/veteránnak készülő projektnek nagyon nagyon...


Ezek már öreg autók, sok törődést igényelnek, napi használat mellett lesz itt-ott baja mindig

2018. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Számításba jöttek nálam egyéb autók is Peugeot 406 sőt még a trabi is de ez az amibe tényleg beleszerettem. De még árgpndolom a dolgot hiszen azért még sem egy zacskó chips-ről van szó tehát még végig kel gondolni. :D köszönöm mindenkinek a részletes választ :)
2018. máj. 26. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift
2018. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi de a japán autóktól távol tartom magam. Kivéve ha lenne pénzem Skyline-ra vagy Suprara. :D. Most jelenleg nálam két autó jöhet számításba. Skoda Octavia vagy H Astra. Még hezitálok rajta. De eldöntöttem hogy inkább nem veszek oldtimert mert nincs pénz fenntartani. A Suzkától meg viszolygok. Annyira népautó lett az országban hogy nem akarok egy lenni a sok közül.
2018. aug. 8. 06:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a Suzukit, de azért az kicsit röhejes, hogy a Swift számodra az de standard cégautó Octavia és Astra nem az...
2018. aug. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!