Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szabad traileren...

Miért nem szabad traileren lévő jármüvet tankolni?

Figyelt kérdés
Tegnap a traileren levő motoromat akartam megtankolni egy MOL kútnál, de mikor meglátott a kutas gyerek gyorsan odajött, és mondta, hogy csak olyan jármüvet szabad tankolni ami önerőből érkezik a töltőállomásra. Sem vontatott jármübe, sem pedig kannába nem adhatnak üzemanyagot. Megkérdeztem, hogy ennek igy mi értelme van, és csak annyit válaszolt, hogy ez a szabály. Igyhát kénytelen voltam 20percet vesződni a motor le, és felpakolásával a kútnál, hogy meg tudjam tankolni.

2018. máj. 27. 05:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az nem lett volna akadály, hogy rövid a tömlő, bőven elérne a trailerig.
2018. máj. 27. 05:42
 2/14 anonim válasza:
53%

Nem tudom biztosan, de a felhasználás módjához lehet köze. Az "elvitelre" tankolásnál bármilyen célra- akár károkozásra is - felhasználhatod, míg a saját erőből érkező járműbe tankoláskor elvileg "elhasználod". Nyilván az ilyen járműből is kiszívhatod, hogy bármit tegyél vele, de a kútnak ez már nem róható fel.

Gondolom mindezt én.

2018. máj. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

rendszeresen tankolok kannába a molnál, sosem szólnak érte

sőt, volt hogy csak 1 literes palackba engedtem, a minimum mennyiséget sem értem el, és azért sem szóltak

2018. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így értelmetlen és szpatás.

Nincs ilyen szabály.

Ha a kanna megfelel a biztonsági előírásoknak,akkor kutya kötelessége ,még neki is, ha kéred megtankolnia a kannát is.

Legyen az fém marmonkanna,vagy a náluk is kapható benzines kanna.

A kerti gépeimet sem viszem a kúthoz megtankolni,ráadásul a fűkaszáim,fűrészgépeim nem önjáróak.Az autókból meg körülményes a lefejtés.

Ha a motorod tankján nincs súlyos látható,vagy tankolás közben a benzin elfolyása miatt észlelt sérülés,akkor kuss neki,nem tilthatja meg a tankolást.

2018. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így valahol nem kérek. Treleren behúzom a csonakomat 140 litert tankolok bele senki se szól. Nem is tudnám máshogy tankolni
2018. máj. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem találkoztam ilyen szabállyal.

A fűkaszámat sosem szoktam a benzinkútra elvinni. Kb fél literes lehet a tankja. Az jóval a minimum kiadható mennyiség alatt van. Ráadásul dízel autó van, tehát még az sem játszana, hogy tankolás után csepegtetek pár decit abba is.

5 literes kannába szoktam tölteni. Az bőven elég nekem egy egész fűnyírási szezonra.

Sosem szóltak még érte, hogy nem tankolhatok kannába.

2018. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

ez egy tűzvédelmi utasítás része. elég nagy terjedelmű. Ha egy tűzoltó ellenőr éppen ott kávézik, és meglátja, hogy a kútnál marmonkannába, vagy trélerre tankolnak, szól a vezetőnek, és máris állítja ki e jkv-t. nem a kutas a szőrösszívű...


...hogy nem szólnak érte, az más kérdés. A mostani kutas új gyerek volt, igyekvő típus. Ő szólt.


ennyi.

2018. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De ha elvileg van olyan utasítás, miszerint tilos kannába tankolni, akkor a kannák árusításuk mért nem tilos?

Benzines kannát milyen más célra venne az ember? Nekem ez így nem logikus...

2018. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A történethez még hozzátartozik, hogy sk rendszámú aútóval voltam, és egy szlovák határhoz közeli kútnál történt az eset. Talán valami rendelet korlátozza a külföldi autók tankolását?
2018. máj. 27. 10:45
 10/14 A kérdező kommentje:
Valahol Miskolc, és Kassa között, sajnos pontosan nemtudom, hogy melyik településen, mert először jártam azon az útvonalon. A motoron magyar rendszám volt.
2018. máj. 27. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!