Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorsan romlik a menesztő...

Gyorsan romlik a menesztő gumi. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 1 éve, hogy újan, szalonból vettem egy 125 köbcentis Peda XRoad-ot (olasz motor, kinában rakják össze) és azt veszem észre, hogy a menesztő gumi nagyon gyorsan romlik rajta. Már amikor megvettem furcsálltam, hogy rángat néha, amikor elsőben meg akarok indulni mondjuk 2-3 óra vezetés után, akkor recseg, ropog, ránt is, de mivel nem értettem hozzá ezért annyira nem figyeltem a dolgot. Mára már egyre idegesitőbb. 7443 kilóméternél lett cserélve a mn.gumi, utána 8862-nél már ismét szervizben voltam, hogy újra cseréljék. Gorombán 1400 kilóméter és ki van nyirva. Most van benne 9702 kilóméter, de megint vinnem kell, ugyan az a baj.

Hozzáteszem: Igen, sokat megyek városban, sok a kuplung meg a váltás de az utolsó csere után főleg nyilt úton mentem és most még addig sem birta ki.

Nem drága cserélni, itt Szerbiában nagyjából 1000 dinár, ami kb. 3000 forintnak felel meg, viszont rohadtul idegesitő, nyáron pl. felmegyek Pestre motorral, aztán ahogy hazaérek már cserélhetem is a gumit..


MI LEHET A GOND, ILLETVE HOGYAN TUDOM MEGŐRIZNI A GUMI ÉPSÉGÉT, VAGY ÉPPEN MEGHOSSZABBITANI AZ ÉLETTARTAMÁT?



2018. máj. 27. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
" kinában rakják össze" - ennyi. Ne is várj többet sajnos.
2018. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Haveromnak viszont teljes egészében kinai a motorja, motorilag katasztrófa, sokszor lett javitva, viszont ilyen téren sosem volt gondja, pedig már 12.000+ kilóméter benne van a motorban. Valami ésszerű magyarázata csak van a dolognak azt leszámitva, hogy kinában rakják össze. Miért megy ilyen hamar tönkre és mivel lehetne kimélni? Lánc, fogaskerék? Mindkettő? Ha valakinek eszébe jut valami lehetséges MEGOLDÁS akkor azt szivesen fogadom!
2018. máj. 28. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!