Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Michelin vagy Bridgestone?

Maverick95 kérdése:

Michelin vagy Bridgestone?

Figyelt kérdés

Ami nekem fontos lenne az a tartósság, kopásállóság, jobb abroncs szerkezet, tapadás.

Ami között gondolkozok az a Michelin Energy Saver (23-24 ezer ft) körül és az új 2018as Bridgestone Turanza T005 (20 ezer ft körül)

köszönöm.



2018. máj. 28. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Energy Saver nagyon tartós és nem kopik. Ellenben nem tapad túl jól. Nekem Bridgestone van most. Az nagyon jól tapad. Volt korábban is. Kicsit hamarabb elkopik, de egyáltalán nem vészes. 4-5 évet kibír, addigra meg úgyis cserélnéd az elöregedés miatt. Jobb, ha inkább tapadásra mész a biztonság miatt.
2018. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Beviz Elek ***** válasza:

Az hogy tapad és hogy kopásálló, az két ellentétes dolog, nem tud mindkettő teljesülni. Nézd meg a F1-et, minél puhább hogy jobban tapadjon, annál jobban kopik.


Ugyanez érvényes a közúton is, csak nem 100km alatt fogyasztasz el 2 garnitúra gumit.


A gumik elnevezése segít. Sport-> kopik, de tapad. Saver/Eco, stb -> tartós, de nem tapad annyira.


Évi 10-15ezer környékéig mindenképp sportgumit vennék, 4-5 évesen illik cserélni mert elöregedik, 60e km alatt pedig nem koptatod el ha nem versenyezgetsz az úton.


Évi 20ezer felett már el lehet gondolkodni hogy érdemes-e lassabban járni és ritkábban cserélni gumit (én maradnék így is a sportnál, de kinek mi...)

2018. máj. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Michelin, de nem energy saver. Ha csak e kettő közül, akkor inkább bridgestone.
2018. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mostani új autómon Bridgestone volt gyárilag. Nem rossz gumi, de nekem az előző autómon a Michelin jobban bejött. Ami pedig eddig a legjobban tetszett az a Goodyear (Eagle F1 Asymmetric 3). Ha a Bridgestone lekopik, szerintem ilyet veszek majd rá.


A fentiekhez hozzászólva én akár 6-7 évig is elmegyek egy szett gumival, pedig évi 20-25ekm-t megyek. Esetemben az egyenletes autópályás autózás nem igazán koptatja a gumikat. Még így is kb 3-4mm profil van, de már megjelennek az első mikrorepedések a felületen. Ekkor kuka.

2018. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Michelinből inkább a Primacy 3-as vagy 4-est.Nagyon jó a Bridgestone t005-ös is.Én az olcsóbbat venném.
2018. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!