Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíjat hány ezer...

Vezérműszíjat hány ezer km-enként kell cserélni? Az állapotán külsőre valóban nem lehet megállapítani, hogy cserélni kell?

Figyelt kérdés

2003-as Suzuki Swift Sedan 1.3 16V, majdnem 2 éve vásároltam. Elvileg 106 700 km-rel. Most van benne 113 300. De az első 1-es nem biztos, lehet, hogy ez már 200 ezer km, ki tudja, mert ugye a Suzukikban csak 5 számjegyig van skálázva/téglalapozva a km óra állás. Ennek csak azért van lényege, mert csak sima olajcserét csináltam vásárlás után, vezérműszíjcserét nem. Lutri, hogy mi a km óraállás első számjegye, az is kérdés, hogy ha 2-essel kezdődik, akkor az előző gazdája cseréltette-e.


Ma egy autószerelő ismerősöm azt mondta, hogy ha leveszem a műanyag takaróelemet és ránézek, akkor látszódni fog a vezérműszíjon, hogy milyen állapotban van. Repedezett-e, normálisak rajta a bordák, stb. Míg egy másik szerelő, akihez általában vinni szoktam a kocsit, ha éppen valamit kell csinálni rajta azt mondta, hogy az állapotából nem derül ki, működés közben tüneteket sem ad, hanem egyszer csak elszakad és átugrik, aztán annyi az egész motornak. Itt ezen a fórumon is megerősítették ez utóbbit.


Lehetőleg főleg olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik autószerelők. Mert ha 10 szerelőből mind a 10, de legalább 7-8 megmondja ugyanazt, akkor nekik fogok hinni, nem pedig a hobbiautósoknak, akik mindenfélék írogatnak.


Köszi a válaszokat előre is!!!



2018. máj. 29. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Hobbiautós vagyok.

Bár hozzátenném, azért vagyok képben a témában, mert egy autószerelő (akik válaszát várod) vezérlést cserélt a kocsimon, a takaró műanyagot viszont csak 1 csavarral fogatta fel 4 helyett. Minek az ugyebár...

Szépen ledarálta pár ezer km alatt a szíjat, és kb. 450.000 volt, hogy talpra álljon az autó.


Szóval csak annyi, hogy a vezérműszíj sokat bír, az egy dolog, de a vezérlés cseréjéhez tartozik a vízpumpa is pl., ami ha megnyekken, szintén nem túl jó... úgyhogy én cserélném.


De te tudod, én csak hobbiautós vagyok.

2018. máj. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor megvetted az autot akkor kellett volna vezerlest cserelni es akkor most tudnad hogy mikor kell majd cserelni legkozelebb. En csereltetnem minel hamarabb! Amugy 10 ev vagy 100 ezer km a csereperiodus altalaban.
2018. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
100%

Nem tudom kik ezek a röntgen szemű autoszerelők akik ránézés alapján meg tudják állapítani,hogy cserés-e a vezerműszíj vagy frissen lett felrakva,tekintve hogy az 5000km-et futott szíj ugyanúgy néz ki mint a 80ezret futott!

Hasznalt autonal az első teendők egyike kellene legyen ennek a cseréje,egy swiftnél amugy is filléres téma!

2018. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Gumi szíjról beszélünk... Lehet jónak tűnik, 1000 km múlva meg szépen lehet vinni felújítani a motorját. Vesd össze a szíjcsere árát a javításéval.
2018. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lelki vívódás, meg az esélyek latolgatása helyett cseréld ki a szíjat görgővel, meg ha vezérműszíj hajtja, akkor a vízpumpát is. De ha most nem telik rá akkor legalább a szíjat.
2018. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!