Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A központi záram pozitív vagy...

Petrons kérdése:

A központi záram pozitív vagy negatív triggeres?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Egy 2006-os Swift-be szeretnék beszerelni központi zárat.

Két modul van hozzá. Egy a kulcsos működtetéshez és egy nagyobb a távirányítókhoz. A "kulcsos" modulban két relé és két kondenzátor van. Ennek bekötése egyértelmű, csatlakozók és vezeték színek és rajz alapján adja magát. Viszont a távirányítós egység 6 vezetékes vezérlését nem mindegy hogy kötöm be. Azt írja, hogy attól függ, hogy a beszerelt kp.-i zár pozitív vagy negatív triggeres. Na itt akadtam el. Ez mit jelent és hogy tudom kimérni, hogy milyen?

És igazából azt sem írja pontosan, hogy a bal első 5 vezetékes motor melyik pontjaira kell kötni.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 29. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez valami univerzális cucc? Vajon miért van külön elektronika a távirányításhoz? Egybe szokott lenne. Na mindegy. Szinte minden típusnál negatív vezérlésű szokott lenni.
2018. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Utángyártott cucc, de típus specifikus, mert direkt II-es Swift-hez van. Könnyebb lenne ha egyben lenne, mert így forrasztgatni is kell meg stb, de ha már van a csomagban távirányítós egység akkor bekötöm azt is. Köszi a választ.
2018. máj. 29. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ötvezetékesből kettő a motor, a maradék hárommal vezérled.

Abból a háromból (valószínűleg) egy test, ezt zárja a motorban lévő mikrokapcsoló a maradék kettő közül valamelyikhez. Egyikkel csuk, másikkal nyit. Ezt a csukó és nyitó szálat kell összekötni a táv vezérlőjével (az fogja kapcsolgatni a testet)

2018. máj. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát a három vezérlő szál az információ a vezérlő számára, hogy a motor melyik végállásban van és az alapján váltja a motor két vezetékén a polaritást?
2018. máj. 29. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy. A kép szerint ha a barnát érinted testre, akkor nyit, ha a fehéret, akkor zár.

[link]

2018. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na akkor már ezt is tudom, hogy a két vezetéket külön-külön testeljük le attól függően, hogy a kulcsot jobbra vagy balra fordítjuk a zárban. Rendben. Ezzel a kulcsos rész teljesen tiszta. A másik modult meg bekötöm a negatív trigger rajz alapján,ami jelöli, hogy melyik szálon jelenik meg nyitó és záró jel,amiket akkor gondolom arra a két szálra kell kötni, ami az ajtó zárra megy a kulcsos nyitáshoz.
2018. máj. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!