Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó ami állt ~4-5 hónapot...

Egy autó ami állt ~4-5 hónapot mi mehetett tönkre, reálisan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy állásában a fél autó tönkremehet, de úgy reálisan.

Kimentem dolgozni, és fater cégesében elment az önindító és letette ,sürgősen kellett másik és el lett felejtve.

Az akkut könyveltem, hogy olyan halott, hogy őrület.

Állásában fél év alatt más tönkreszokott menni?

Egy 8 szelepes 1.4 benzines peugeot 206 kombi.


2018. máj. 29. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hónap alatt nem megy tönkre semmi. Normál esetben az akku sem.
2018. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol állt... garázs vagy a szabad ég alatt, meg hogy mikor? télen vagy nyáron?


Januárban azért voltak -20 fokok is néhol, az simán kinyírja a már öregedő akksikat....

2018. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 22 hónapot állt a kocsi, akkut kivettem persze előtte. Semmi baja, a gumi állt be csak, az első indítás után a hidrotőkék csattogtak negyed óráig, ennyi. Neten is van rengeteg videó, hogy évekig álló gépeket beindítanak.
2018. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

szóval ez még baráti is lehet, akár egy akkuval.

Azt írták, hogy olajcsere előtt egy 3/4 deci olajat kell ráönteni, hogy azért legyen kenés kb azonnal a lehető legtöbb helyen.

Ez igaz?

2018. máj. 29. 23:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerős is rendszeresen télre leállítja az autót, na kb többminden szrik be rajta, mintha használná normálisan.

Bepárásodnak, berozsdásodnak a csapágyak, gumik leragadnak, fékek berohadnak.

2018. máj. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akku lemerülhetett, ha nem volt töltve. Ezen kívül nem kéne semminek elfáradnia. Mondják hogy a benzin megromlik pár hónap alatt, de én ezt valahogy sosem tapasztaltam. Több éves benzinnel is kiválóan tudom üzemeltetni a Stihl fűrészt és a rotakapát. Jó, persze, azok nem autók...
2018. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Azt írták, hogy olajcsere előtt egy 3/4 deci olajat kell ráönteni, hogy azért legyen kenés kb azonnal a lehető legtöbb helyen.


Ez igaz?"


Hogy öntesz olajat a vezérműre és főtengelycsapágyakra?


Igazából azt meg lehet csinálni, hogy kiveszed az AC pumpa biztosítékát és addig önindítózol amíg kialszik az olajnyomás lámpája. Utána kicsivel hamarabb eljut az olaj a kenési helyekre, főleg a főtengelycsapágyak hálásak ezért. Mert 4-5 hónap alatt lefolyik az olaj minden alkatrészről.

2018. máj. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"4-5 hónap alatt nem megy tönkre semmi. Normál esetben az akku sem."


Lemerül még normál esetben is. Kérdés, hogy túléli-e.

2018. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A mai autók ennyit kibírnak.


Az akkut vagy feltöltöd, vagy ha már mélykisülésben van akkor csere.

Esetleg az olajat lecserélném, ha nem pont a 4-5 hónap előtt volt nemrég cserélve. De ez sem létszükség. Elvileg 1 évet az is kibír a motorban.

Guminyomásokat ellenőrizném.

És ennyi...

2018. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem gatya állapotú már az akkumulátor, vagy nem volt éppen lemerítve, mielőtt leparkoltad, akkor az akku sem kell lemerüljön. Haveromnak elkobozták egyszer az autóját, 14 hónap állás után mentünk utána (tuti hogy nem volt beindítva, sem mozdítva). Legelső próbálkozásra indult, csak bele kellett ülni, és ment is. Csak a guminyomás szökött el kicsit, de azzal is el lehetett menni az első benzinkútig.
2018. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!