Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi megszerzése után,...

Jogsi megszerzése után, néhány alkalommal ült be melléd valaki (szüleid, rokonaid) miközben vezettél? Vagy egyből egyedül mentél?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 hét múlva kapom meg és 9-én el kellene mennem Szőregről Budapestre, plusz vissza. Nagyon mennék már, egyedül szeretnék vezetni, plusz éjszakai vezetés és autópálya is lenne benne, vagy régi 5-ös. Melyik a kevésbé veszélyes? Az a baj, hogy félek, hogy egy veszélyes szituációt nem tudom majd megfelelően kezelni, mint most láttam azt a román balesetet, ijesztő volt. Illetve a pesti közlekedés milyen?
2018. máj. 30. 19:31
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:

Mellettem nagyon sokat ült apum. Tapasztalt sofőr, rengeteget vezetett és nagyon sok dologra megtanított.


Nem egy nagy dolog egy ilyen kör, emiatt ne aggódj, de néha-néha nem árt ha valaki tapasztalt is ül melletted.

2018. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Friss jogsival azért húzós lenne ez az út.

Szerintem ne egyedül menjél.


Az M5-ön menj, sokkal biztonságosabb a sima 5-ösnél.

Pesten talán a legnehezebb vezetni az országban. Sok a türelmetlen tolakodó autós, gyalogos, biciklis. Figyelni kell a sávokra, kanyarodási tilalmakra, stb.

2018. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem majdnem 2 hónapig kisérgettek, mondjuk sikerült is sokat vezetnem így, talán több ezer kilómétert. De egyedül is elmertem volna indulni, csak nem engedtek. Amúgy autópályán menj mindenképp, sötétben full kezdőként rémálom lenne neked a főút. Ja és arra figyelj, hogy ne veszítsd el a józan eszed, magamról tudom, hogy ilyenkor könnyen kísértésbe esik az ember, mint például végsebesség tesztelés, meg ilyenek. Állj be szépen egy 100-110-es tempóra, kereszteződéseknél meg városi részeken nagyon figyelj.
2018. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első útnak ne menj messze.
2018. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hovarju ***** válasza:

Szerintem ne indulj el egyedül. vigyél magaddal egy tapasztalt sofőrt, hogy ha elfáradsz tudjatok cserélni.


Én kb. két hetes friss jogsíval 230km vezettem egyhuzamban. Ebben volt minden, autópálya, autótút, lakott terület, hegy, völgy, kanyarok. Budapestről indultunk és valahol Győr mellett egy benzinkútnál cseréltünk. Addigra elfáradtam, és már sötétedett. A hazafelé levő kb.100-120km-t már nem vállaltam.


Nem tudom vezettél-e már sötétben. Nekem nagyon nagy mumus volt.

Szerintem az autópályát válaszd, ne a régi 5-öst.


A következő kb. ilyen hosszú útra szintén kísérettel mentem. Akkor másfelé mentünk, de itt már bevállaltam az autópályát a sötétben.


Azóta eltelt kb.2,5 év, túl vagyok 20000km vezetésen. Ma már egyedül is szívesen megyek bárhová.

2018. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, 3 hete jött meg a jogsim a fater mindig mellettem ül, tapasztalt gépkocsivezető szóval sok dologra meg tanít, azt monda hogy ha le vezetek 3500 km akkor oda adja a kocsit lehet hogy hülyeség de szerintem nem, kell a tapasztalat szóval inkább örülök is hogy ezt mondta hála istennek gyorsan mennek a kilométerek hétfőn hajnalban el viszem dolgozni ami 130 km aztán haza jövök busszal és pénteken délután vissza megyek és haza hozom több fele szoktunk menni most Budapesten keresztül megyek, sok az ember, zebra lámpa nagyon sok dologra figyelni kell.

Vezetési tesztre is el akar vinni a fater vagy nem tudom mi pontosan a neve ilyen teszt pálya szerűségre ahol egy főszer el mondja hogy hogyan reagáljak veszélyes helyzetekben és ugye alkalmazom is kell ez szerintem mindenkinek kéne még ha sokba is kerül, életek múlhatnak rajta.

Figyelj szerintem egyedül ne menj még minden képp üljön melletted valaki főleg éjszaka veszélyes még hajnali 2-től 4 ig a fater és már többen mondták hogy akkor jön el az a bizonyos fáradság, azt hiszem hold pont vagy mi? akkor nagyon könnyen el aludhatsz nem mondják de ekkor sok baleset szokott lenni, faterom sem szeret ilyenkor vezetni évente 1-2 szer nem vészes de aki mindig ilyenkor megy az azt mondta hogy ezt nem nagyon lehet meg szokni, kv energia ital segét valamennyit hát de az sem egészséges, hosszú a táv még tapasztalatlan vagy én is az vagyok 30 órát vezettél vagy max kicsit többet, inkább menj vonattal vagy minden képp legyen ott melletted egy sofő anélkül el se indulj, elsőnek ez szerintem nagyon nagy távolság még a tapasztalat sofőröknek is fárasztó.

2018. jún. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalat
2018. jún. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!