Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet így használni az MZ...

Lehet így használni az MZ TS150-et?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy MZ TS150-et. A közeli faluban van is egy eladó, 20 ezer forintért adná a tulaj akksi nélkül. Egyetlen hibája van az esztétikán kívül, hogy nincs visszatöltés. Az eladó ad hozzá feszültség szabályzót, elvileg ha egy hozzáértő beköti akkor visszatölt.

Nos, az a helyzet hogy én egyáltalán nem értek a motorokhoz és nem tudom hogy mi az a visszatöltés és lehet e anélkül menni a motorral (csak földesuton használnám).

Valaki világosítson fel kérem, illetve szeretném tudni hogy mérné e megvennem a motort ennyi pénzért akkumulátor nélkül, visszatöltés nélkül.



#motor #akkumulátor #MZ #generátor #visszatöltés #MZ TS #MZ TS150 #ts150 #motor visszatöltés #motor generátor
2018. máj. 31. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs töltés, az azt jelenti, hogy végig az akksiról kell működnie a motornak, tehát az akksi lemerül. Mert ugye világítani is kell(ene). Átmenetileg lehet persze így közlekedni, de naponta tölteni kell az akksit. A töltés nem csak a fesszabályzón múlik hanem a generátoron is. Az nem két fillér még a TS-hez sem. Előbb nézz utána hogy mennyibe kerül, ha lehet egyáltalán kapni. Aztán ennek tudatában menj bele az üzletbe. A gyújtás amúgy is neuralgikus pontja a TS-nek, úgyhogy erre (is) figyelj.
2018. máj. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bocs a privátért...


szóval nekem is volt ez a típusom, én is akksi nélkül vettem, és a feszültségszabályzója sem volt jó.


(a visszatöltés téves kifejezés, simán töltésnek nevezzük, illetve az akksi feltöltésének menet közben)


ennyi pénzért én is megvenném..


szóval én úgy próbáltam ki a mocit, hogy két laposelemet sorbakötöttem, aztán betoltam..és beindult, ami azt jelentette, hogy alapjában véve jó a motor.

vettem egy belevaló akkumulátort, és megpiszkáltam(beszabályoztam a feszültségszabályzót)..

az igaz, hogy én autóvillanyszerelő vagyok.


vedd meg bátran, vedd ki a gyertyát, és nézd meg forog-e a főtengely, illetve ha régóta állt, akkor a gyertyanyíláson befújnék egy kis wd40-et, vagy más csavarlazítót, aztán 1:33, vagy 1:40 -es keveréket töltenék bele, és kipróbálnám(még elemmel)


megéri, vedd meg.


persze "fussanak" a kerekek, (ne legyen karambolsérült) fújhatók legyenek a gumik, legyen olaj a váltóban, ne legyen megszakítva a gyertya menete(picit beolajoznám)

2018. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Annyit szeretnek még kerdezni, hogy ez a toltes problema megjavittatasa kb mennyibe kerulne, illetve egy akksi mennyibe kerul bele?
2018. máj. 31. 08:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Az akksi akkor is lemerul menet kozbe ha nincs bekapcsolva a vilagitas?
2018. máj. 31. 08:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Régi szép idők, anno egy TS125-ös MZ-t újravezetékeztem, kb annak a mocinak köszönhetem az elektronikai tudásom.

Halál egyszerű, csak legyen bekötési rajzod.

Amúgy ha nincs megbolygatva a vezetékelés, kb 5 kivezetése van a feszszabályzónak.

20-ért az ingyen van, de valamiért olcsóért adja az ember....

2018. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Merül persze, mert a gyújtótekercs felvesz elég nagy áramot.

És elég kicsi akku kell bele. Max 10ah.

A töltést mindenképp meg kellene oldani.

2018. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha komplett cserélni kell a töltésért felelős részét a motornak, akkor a vételár többszörösére rúghat az összeg.


Itt lehet szemezgetni:


[link]

2018. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kapcsrajz pedig itt van:

[link]

2018. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kapcsolási rajzból már tovább lehet lépni, főleg ha földes úton használnád. a legszükségesebb dolgokat bekötöd, diódás töltést csináltatsz egy villanyszerelő tanulóval, aztán hajrá.


Az akkumulátor árakat meg begúglizod.


Pl: [link]


vagy: [link]

2018. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!