Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városi kisautó?

Városi kisautó?

Figyelt kérdés
Szerintetek az hogy városi kisautó jelentheti azt hogy rendszeres országúti és minimális városi használat mellett hamarabb tönkremegy illetve több baj lesz vele?szívóbenzin 1200 köbcenti alatt.
2018. jún. 3. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Minden autónak kedvezőbb az országúti használat, mint a városi.


A kismotoros autók azért nem jók országútra, mert gyengék, ezért nagy sebességen pörgetni kell őket, így sokat fogyasztanak, hangosak és nehéz előzni velük.

2018. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,az előzés rendben van de a mostaniak pl corsa fiesta skoda fabia suzuki...gondolom azért a 90-110 km/h elviszik túl nagy erőlködés nélkül???Előzés és autópálya tudom hogy gáz velük.
2018. jún. 4. 00:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, az ilyen 1.0 - 1.2-es gépsárkányoknak ilyen 90-100 km/h az utazósebessége.
2018. jún. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy konkrét autó érdekel-e, vagy általánosan érdeklődsz olyan autó után, ami városban, és országuton is jól használható, nem túl nagy, ls takarékosnak mondható.

Utóbbi esetben talán az 1500köbcenti alatti benzines motorokig ki lehet terjeszteni a keresést.

Az 1300-as motorok nem biztos, hogy költségesebbek, mint egy 1000 köbcentis, amit hajszolni kell, hogy haladjon.

2018. jún. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen,konkrétan ford fiesta 1100 köbcenti 3 henger 86 lóerő.Beszéltem kereskedésben meg olyan személlyel aki mindkettőt vezette,állítólag kellemesen csalódtak benn,nyomatékosabb jobban gyorsul mint az előd amit leváltott(1242 köbcenti 82 lóerő 4 henger).Ilyeneket sajnos nem skoda fabia 1198 köbcenti 68 lóerő viszont vezettem az nekem teljesen megfelelt.
2018. jún. 4. 05:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól sejtem, hogy a 3 hengerből a 86 lóerőt turbóval, hozták ki, ellenben az említett Skoda szívó motoros?

A kettő ezért nehezen összehasonlithato, különböző előnyök, hátrányok vannak, a turbóval plusz lóerőket lehet elöcsalni a vasból, bár a turbó lyukat nem szereti mindenki, és a turbó benzines motorok többsége még fiatal ahhoz, hogy hosszú távú használatukról sokat lehessen mondani (meddig birja a turbó, milyenek a szerviz költségei), de egy 1100-as turbó motor kb. 1600-as szívó benzines helyett kerültek az autókba.

2018. jún. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ez szivobenzin 1.1es 3 hengeres szuk 1 eve piacon levo motor.ezert irtam hogy ezek valtottak az elotte levo 1242kobcentis 82 loerost amiket egyebkent dicsernek.turboba 3 fajtajuk van 999 kobcenti es 101,120 es 140 loero ha jol emlekszem.mindenkepp szivobenzinest szeretnek.
2018. jún. 4. 06:53
 8/11 anonim ***** válasza:
86 lóerővel simán elboldogul egy Fiesta autópályán is. Ne gondold ennyire túl.
2018. jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszi,kaptam ra egy nagyon jo ajanlatot ami elgondolkodtatott...
2018. jún. 4. 07:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan rosszak ezek. 90-100-as utazótempóval simán elvannak. Előzésnél legfeljebb visszaváltasz.

A relatív kevés lóerőt nem érzed olyan vészesnek, mert viszonylag könnyű autókról beszélünk. Ha egyedül használod, nem cuccolod tele, akkor meg pláne.

Van összehasonlítási alapom, mert céges autónak volt nekem is kis köbcentis szívó-benzines kocsim. Míg a saját privát autóm egy biturbós dízel. Dinamikában van közük különbség, de a kisautó is abszolút jól használható ésszel hajtva.

2018. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!