Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lemerült/döglött akksi, vagy...

Lemerült/döglött akksi, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Vettem, egy kocsit, nagyon lepukkant állapotban, rendbe akarom tenni. A szükséges 88 amperes akksi helyett egy 60-as van benne, és valószínűleg elég régi. Kb 10 napja leraktam az autót, nem volt beindítva, igaz 1-2x töltöttem rajta a telómat. Tegnap be akartam indítani, de csak kattogott valami elöl, meg a lámpák is alig villantak fel a műszerfalon. Haverok azt mondták az akksi merült le. Ma szereztem bikakábelt, hogy bebikázzam, de ma reggelre már az ajtók se nyíltak, csak kulccsal. Hiába volt összekötve a két akksi, most már a kattogó hang sem volt. 2 próbálkozás után pedig már semmi, mintha nem is lenne benne. Nyugtassatok meg légyszi, hogy csak az akksi merült le teljesen, és nem valami komolyabb gondja van.

2018. jún. 5. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lemerült.


A segítőakku fel volt töltve?

Jól kötötted össze?

2018. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A másik akksi fel volt töltve, azzal a kocsival naponta járok.


Piros pozitív kábelt raktam először a donor akksi + pólusára, aztán a lemerült akksi +jára. Majd fekete - kábelt raktam a donor akksi negatív pontjára, majd a másik kocsi földelési pontjára.

2018. jún. 5. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet a donor akku is gyenge. Ezt képzeld el: a gyenge donorakkut rákötöd a full üres sajátodra. Ekkor a donor elkezdi tölteni az üreset, szerencsétlen esetben saját magát is lemerítve. Mire oda jutsz, hogy indítóznál, már a donor is lemerült.

Vagy a donorakku visszatéve a donorkocsiba, azt tudta indítani?

Biztos, ami biztos: töltsd fel az akku(kat) rendes töltővel fullra, úgy indítózz!

2018. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de inkább rendeltem új 88 ampereset ami beleillik. Amúgy is csere-érett volt.
2018. jún. 5. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor a bika kábelt ráteszed , össze kapcsolod szabályosan utána bekell inditani a jó autót és járatni egy pár percig hogy valamit töltődjön a rossz akksi.

Csak utána próbálkozni az inditással és akkor menni fog.

2018. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy csináltam. Viszont vita alakult ki haveromék között. Volt aki azt mondja, hogy a negatív pólusokat nem kell összekapcsolni hanem földelni a kocsit, mások meg azt hogy a negatívokat is össze kell, és nem baj ha szikrázik attól majd beindul. Melyik a helyes? Videóban nem kötötték össze a negatívokat.


https://www.youtube.com/watch?v=Jxnnghu423c

2018. jún. 6. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!