Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó hitelre miért hülyeség...

Új autó hitelre miért hülyeség? Mindenki azt mondja de nem értem miért, szerintem nem mindegy hogy 5 évig félreteszem és akkor autó nélkül maradok addig vagy fizetem de van egy új autóm?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy új autót 4 millió forintért jól felszerelve (digitklíma, félbőr sportülés, navi, tolatóradar, 4 el. ablak, tempomat, USB, bluetooth stb, automata csomagtérnyitás stb...), kampánykedvezménnyel együtt kalkulátor szerint 4.400.000 forint, és ebből a kereskedésben hosszas alkudozás után engednek 400.000 forintot. A hitel amit felvennék, fix 52.000 forint havonta 5 évig. Azért gondoltam a hitelre mert a kamatot amit ki kéne fizetnem (420 ezer) már lealkudtam az árból, így gyakorlatilag kamat nélkül jutnék hozzá.

Az 1-2 éves 20-40.000 km-t futottak 3.5 millió körül vannak, elég bénán felszerelve így az nem opció.


2018. jún. 5. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Az új autó ellen. Nagy ėrtėkvesztės. Használt ellen: bizonytalan előėlet.

Hitel mellett: ha fėlre kell tenni spórolásiból, mindegy hogy a szekrėnybe vagy a banka teszed a törlesztőbe.

Ellene:nem a tiėd a kocsi addig, lehet nem tudod fizetni idővel stb.

Mindent összeadva ha hosszú távra kell a kocsi (tutira nem cserėled le 5 ėven belül, vagy akár 10) akkor megėrheti az új autó minimum 60-70% os befizetės meg hitel mellett.

2018. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Régen (úgy száz éve) azt mondták, váltót csak akkor adunk, ha az összeg a zsebünkben van.


Ha nem létezne hitel, ki tudnád fizetni egyben? A jövedelmed mértéke kellően nagy, s biztosan kitart öt évig?

Én 130 nettóval kezdtem fizetni havi 24 000 Ft-ot. Három év múlva 170 nettóm volt, s 37 000 Ft volt a havi törlesztésem. Ez egyáltalán nem tűnik felelőtlen vállalásnak.

Aztán munkanélküli lettem, első hónapokban kb. 70 ezer, később kb. 40 ezer segélyt kapva (nem így hívták, de mindegy). Majd ebből lett 23 000 Ft végül NULLA.

2018. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Leírhatnám pár mondatban, de inkább érdemes elolvasni az eredeti cikkeket.


[link]


[link]

2018. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Legalább 10 évig nem adnám el, az értékvesztés annyira nem érdekel mert elegem lett a hazai használt autó kínálatból. Még 2.5 millióért is olyan vackokat kínálnak hogy hitetlen, többért meg nem szívesen vennék használtat. Egyébként igen, ki tudnám fizetni egyben, csak most hogy ennyit engednek gondoltam a hitelre, a fizetésemből pedig nem hiányzik, így is marad legalább 90 minden hónapban... Kocsi meg kéne mert nemrég tönkrement a 16 éves autóm (anno 2004-ben vettem kp-ra), és akkor gondoltam már újat vennék.
2018. jún. 5. 13:36
 5/18 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, ha ki tudod fizetni, minek a hitel?

Azért mert engedtek az árból?

Te tudod, a te pénzed, de a bank autója lesz, ha hitelre vásárolod, és nem csak a kamatok lesznek a plusz költségek, de nem is az a lényeg, a kérdés az, miért akarsz plusz öösszegeket kifizetni, ha egyébként megvan az autó ára?

Az autó hitel ellen az szól, hogy rengeteget kockáztat az, akinél nincs ott a megfelelő összeg, akinél megvan az általában kifizeti az autót, vagy lízingeli.

A lízing tartós bérlet, a lízingelők néhány év után lecserélik az autót újra, folyamatosan fizetnek, de mivel jellemzően cégek, vállalkozások, elszámolják az adóhivatal felé ezt a kiadást.

2018. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egybk milyen autó?
2018. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Én fél éve vettem új kocsit, 7.5 millió. Ebből 5 millió kp, a többi hitel. Holnap ki tudnám fizetni a hitelt kp, de minek? A kocsi kellett, nem akartam még fél év, egy évig gyűjtögetni. A havi részlet nem vészes, és így marad tartalékom bőven. Majd olyan kb. félidőben (5 év hitel) lehet, hogy kifizetem a fennmaradó részt.


Nem hülyeség, ha magas a kezdő önerő és tudod fizetni. Én nem szeretem a hiteleket, de volt (van) több hitelem is. De mind olyan, hogy látom a végét, és ha nagyon akarom akár azonnal ki tudok szállni belőle.

2018. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Beviz Elek ***** válasza:

A fenti linkek nagyon jók, elolvastam őket.


Nekem egy 21 és egy 14 éves autóm van. A 21 évest 5 éve vettem 400ért, kötelező dolgokra 700-800ezret költöttem kb, de ebben minden benne van ami a műszaki állapotához tartozik. Meghibásodások, olajcserék (minőségi, drága olaj és szűrők!!), gumik (új, középkat), kasztni.

Emellett került bele saját hóbort miatt 600ért mindenféle h lyeség, de egyik sem lett volna kötelező.

Hobbim a bütykölés, futómű, olajcsere, stb miatt nem fizettem szerelőnek.


Kb 1,8 millió amit ráköltöttem (ebből ugye 600 csak a hóbortom miatt) és van egy olyan autóm amit szeretek és nem akarok eladni. A tiédnek csak az értékvesztése lenne ennyi, nincs benne sem a hitel, sem a casco, sem hogy márkaszervízbe kell járni.


A másik kevesebb mint 1 éve van meg, még meglátom hogy alakulnak a költségek, de nem is ez a lényeg. Az általad említett 4milliós autóra van elég pénz a számlámon, de eszembe sem jutna egy új autóra elszórni, inkább régebbit veszek és kevesebb pénzt bukok.

2018. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

No offense, de egy 21 éves 400 000Ft-os autót és egy új autót egy lapon emlegetni kicsit meredek.


A hitel azért szar dolog, mert kamatot fizetsz utána és a futamidő végéig nem a tiéd az autó ( ez most tényleg szempont? :D ).


A hitel azért jó, mert nem kell egyben kifizetned egy rakás pénzt és baromira lehet vele pörgetni a gazdaságot. Ez hülyén hangzik, de hitel- és lízingkonstrukciókkal sokkal sokkal több terméket lehet eladni a piacon, mintha csak simán készpénzben lenne az elérhető. Oké keres a bank ( mondjuk akármelyikőtök kölcsön adna nekem 5 millát 0 kamattal 5 éves futamidőre? ), de több terméket tud legyártani a gyártó, többet kell termelniük a beszállítóknak, láncszerűen több dolgozó kapcsolódik be a rendszerbe, akik többet tudnak költeni és az elköltött pénzből meg mások kapnak fizetést stb..


Magyarországon a rossz szokások és tapasztalatok miatt nagyjából mindenki ellenzi a hitelezést, pedig mintha Széchenyi is megírta volna, hogy ez nem is olyan rossz.


Ha megfelelőek az anyagi körülményeid,biztos lábakon állsz és nem probléma a hitel törlesztése akkor simán bele lehet menni. Mondjuk a havi 52 000-res törlesztőhöz azért az is kell, hogy nettóban minden kiadásod kifizetése után megmaradjon legalább 100 000-red havonta (de inkább több).


Persze ha egyben is ki tudod fizetni a kocsit az más, viszont akkor élből bekönyvelsz egy év alatt 1+ millió értékvesztést. Ha behitelezed valamennyi indulóval akkor a maradékot be tudod fektetni, ami hozhat némi pluszt. Az értékvesztéssel szerintem felesleges foglalkozni, azt simán le kell nyelni, minden autónak van értékvesztése, még a 21 éves 400 000-res kocsinak is, csak ott kevesebb a nulla az összeg végén.


Bizonyos esetekben szerintem vállalható és jó a hitel. Viszont ha nem ebbe a körbe tartozol akkor eszedbe ne jusson. :D

2018. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

beleszerettem egy japó autóba. a szalonban megalkudtunk havi fix 73ezer törlesztésben 24 hónapon keresztül. 5 nap múlva már az enyém volt, a mai napig kifogástalan. a hitelt sikerült minden hónapban befizetni.

én biztosan nem kuporgatnék, inkább fix havi részlet, és autózom.

2018. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!