Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudom az automata...

Miért nem tudom az automata váltós autómat 4. vagy 3. sebességbe rakni?

Figyelt kérdés

Így vannak a fokozatok ebben a sorrendben: P, R, N, D, 4, 3, 2,

Általában D-ig húzom le, meg vissza, a többit nem szoktam használni.

De mostanában azt vettem észre, hogy kicsit nehéz húzni a váltókart, olyan mintha valami hozzá érne.

4. sebességbe még bekattan, elmegy odáig, de a többi fokozatba a 3, 2,-be egyáltalán nem tudom behúzni.

Hiába húzom le teljes erőmből visszamegy a 4.-be, ja és onnan is úgy tudom csak visszatenni P-be, hogy szinte nem sok kell ahhoz hogy letörjem a váltókart.

2 éve volt olajcsere, mentem azóta kb. 20ezer km-t.

Amúgy meg tökéletesen vált az autó, induláskor is egyből indul, minden tökéletes rajta, nem ránt, nem kúszik meg egyebek, csak a váltókart nehéz húzni..

BMW e36 320i 98-as.



2018. jún. 6. 16:52
 1/3 A kérdező kommentje:

*nem kúszik - elnézést ezt elírtam.

Lényeg hogy tényleg szépen, meg csendesen vált a váltó, csak az a fránya karral nem tudom mi van.

2018. jún. 6. 16:55
 2/3 anonim ***** válasza:

ha ilyen finom a váltó, akkor szorul a kar valahol. Ne feszegesd, hanem vagy menj alá, vagy felülről sbontsd meg, hol akadhat.


és ne akard 4-b4, sem 3-ba tenni...teljesen értelmetlen, és érthetetlen.


évekkel ezelőtt lámpánál próbáltam N- be tenni, de semmi értelme..


Hagyd D ben, és kész.

2018. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát meg kell majd nézetnem az biztos..

Én is csak D-ben hagyom, a többivel nem szoktam szórakozni, de attól függetlenül még működnie kell.

2018. jún. 7. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!