Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo vs Scania?

Volvo vs Scania?

Figyelt kérdés

Ti melyik mellett szavaztok?

A sofőrök melyiket szeretik jobban?

Melyik az erősebb?

Melyik a kényelmesebb?

Melyik tud hamarabb, jobban gyorsulgatni?

Melyik a strapabíróbb?


Ne mondja azt senki, hogy nem lehet eldönteni, mert el lehet.......



2018. jún. 6. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én gondolkodás nelkul scaniat valasztanek. Ez olyan mint az S merci a 7es Bmw helyett nekem.
2018. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
De igazából mindkettő erosebb, jobb, kényelmesebb mint egy man, daf egyebek. Meg a merci kamion is hasonló kategoria. De a Volvo Scania a 2 legjobb úgyhogy nehéz dönteni és szinte nincs kulonbseg .
2018. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

A Scania a legszarabb kamionmárka. A legújabb típust nem ismerem, de a korábbit sajnos igen. Rossz fülke, szar ágy, remeg, rázkódik, kemény, ráz és megbízhatatlan is.


Valamiért van egy Scania - kultusz, sosem értettem miért. A többi márka közel áll egymáshoz sok tekintetben, de a Scania egy szar, megbízhatatlan és drága is.

2018. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy lehet összehasonlítani. Mintha mondanánk két azonos kategóriás autómárkát, aztán melyik a jobb, miközben midegyiknek van kismillió modellje és felszereltségi szintje.


Körülbelül, mint a kalsszikus csoki vagy vanilia, melyik a job? Kérds.

2018. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4.


Simán össze lehet hasonlítani. Dolgozol egyikkel, dolgozol másikkal. Egy adott cégen belül a felszereltség kb. egyforma. Pl. nálunk sokáig DAF, Volvo, Scania volt rendszeresítve, egyszerre szerezték be őket. Kb. 1 millióm km - nél a Scaniák MIND meghaltak.

2018. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Én is dolgoztam FH Volvóval, de nagyon szar kényelmetlen , szűk a fülke. Műszakilag se egy nagy ász volt.

Pedig 0 km-es volt mikor át vettem.

Ellenben nekem a DAF volt a legjobb. Borzasztó kényelmes , tágas a fülke, szinte minden belefért.

Meg legalább elvolt szigetelve, télen nem hült ki, nem fáztam benne, nyáron is tartotta a hőfokot amit a klima nyomott.

Ellenben a VOLVO olyan szigeteletlen szar fülke hogy az embert próbáló. Télen nem birta hétvégén a kályha felfűteni. Kényelmetlen RUGÓS ágy !!!

2018. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
így van aki nem tizenéves hülyegyerek az tudja hogy a scania meg volvo egy rakás szar, kit érdekel hogy erős (habár szerintem a scania pont olyan erős mint akármelyik másik...), ha az ember benne lakik akkor a kényelem a legelső szempont amiben egyik sem remekel, fapados mind a kettő egy DAFhoz vagy MANhozképest. Habár a MAN is eléggé egy gagyi konstrukció, de legalább sokkal lakhatóbb.
2018. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül egyértelműen Volvo jobb, minden szempontból. Egyébként meg Daf sokkal kényelmesebb és megbízhatóbb is.
2022. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

"volvo a jobb minden szempontból" pffff melyik szempontból mégis? Hogy kb ők az egyelten gyártó aki képes a sofőrt egy idióta gyökérnek nézni, és mindent letilt ? Nem válthatsz manuálisan sebességet, nem kapcsolhatod ki a b*zi gps tempomatot stb... És akkor hiába van 500 lovas volvod amikor az emelkedőn 800 ig leengedi a fordulatot és csak utána hajlandó váltani az elektronika, és még a 450-es fullra rakott dafok is röhögve elmennek melletted? Vagy hogy annyi tér van benne mint egy kutyaólban, vagy hogy hiába a hátsó szekrények is (már amelyikben van), de még így is sokkal kevesebb hely van mint egy alapfelszereltséges dafban? Vagy hogy a váltó gombjait inkább felrakják a műszerfalra mint a 40 éves ikarusz buszokban, hogy semmi kényelem ne legyen? És azok a vékonyka kényelmetlen kagylóülések... :D


Ja meg ha a biztosítékokhoz akarsz hozzáférni akkor mindent lehet elpakolni a műszerfalról (akinek asztala van annak extra szívás) mert ott kell középen kinyitni hogy hozzáférj... Az esőszenzor baromi idióta módon működik benne, pár csepp esőnél úgy töröl mintha szakadó eső lenne, ha nem húzod ki tökig a kéziféket csak meghúzod enyhén akkor nem húzza be és képes elgurulni (már volt hogy majdnem rágurultam a mögöttem lévőre ez miatt mert hiába húztam be nem erősen húztam és ez nem volt elég)


ehhh egy retek sz*rrakás a volvo ... persze aki eddig ifával járt vagy egy igénytelen paraszt és mind1 neki mi van a segge alatt annak biztos csodaszekér

2022. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9. A Scaniánál jobb a volvo, ezt írtam. Vezettem már mindkettőt nekem ez a tapasztalatom. Neked más a véleményed, ennyi van ilyen!
2022. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!