Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 5 benzines motorokról...

Golf 5 benzines motorokról mik a tapasztalatok? Mennyire szervíz igényes egy FSI, TSI? Mik lehetnek a problémák? Kérem olyanok írjanak, akiknek volt, vagy van tulajdonában a fent írtak közül, ezt hallottam, azt hallottam kíméljenek.

Figyelt kérdés
2018. jún. 10. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik motorra gondolsz konkrétan?

Mindegyik direktbefecskendezéses egyébként, szóval kokszosodnak idővel, tapasztalat azt mutatja hogy a szívókon lassabban alakul ki.


FSI-ből van 1.6 és 2.0, ezek szívómotorok, TFSI-ből van a 2.0-ás a GTI-ben 200 lóerős és 230 lóerős változatban, TSI-ből 1.4 van a széria végén 122 lovas, illetve a GT-ben a 170 lovas, utóbbi turbókompresszoros. A 170 lovast leszámítva nem rossz motor egyik sem, turbósoknál használatra figyelni kell, hidegen ne taposd, leállítás előtt hagyd alapjáraton forogni a motort fél percig-1 percig


Ezek a 2.0TFSI-k még szíjasak, viszont nem írok róla regényt, ha nem GTI-t szeretnél venni. (nekem az van)


1.6 FSI 116 lovas, jól fogyaszt, 6 liter körül elvan, viszonylag jól is megy és nem egy bajos motor

2.0 FSI 150 lovas nem igazán ismerem, viszont hallásból úgy tudom az kicsit problémásabb, de cáfoljon meg, akinek van tapasztalata

1.4 TSI 122 lovasnál turbóra figyelni kell, illetve hogy szíjas legyen az is, nem tudom hirtelen fejből mely évjáratok/motorkódok a hibás láncfeszítősek, de a szíjasokkal nem szokott gond lenni

2018. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1.6 FSI motorra és 1.4 TSI motorokra gondoltam konkrétan. Azt hiszem mindent leírtál, amit tudnom kell nagy vonalakban.
2018. jún. 11. 15:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. jún. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!