Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Heló! Kisfiamnak szeretnék...

Szazo511 kérdése:

Heló! Kisfiamnak szeretnék pedálos gokart-ot elektromosra átépíteni milyen motor lenne hozzá a megfelelő? Továbbá hogyan oldhatnám meg az előre hátra menet váltast és a fékezést?

Figyelt kérdés
A jármű gyerekkel együtt kb 20-25kg

2018. jún. 11. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a fiamnak úgy oldottam meg a hátramenetet, hogy váltókapcsolót kötöttem be, mely megfordítja a motorra kötött polaritást.

Annyival könnyebb dolgom volt, hogy az ő járgánya már gyárilag elektromos volt, tehát a motor, az akku és a hajtás már megvolt. Gyakorlatilag ennyiből állt gyárilag: 6V-os akku sima érintőkapcsolóval hajt meg egy 6V-os dc motort, melynek üresjárási fordulatszáma 14000. A nagy fordulatot 4 vagy 5 fogaskerékáttétel redukálja le, míg végül a hajtott kerék fordulatszáma 1-2 km/h-s járműsebességet eredményez.

Fék nincs, csupán a motorfék. A gyerek 14kg, a járgányt nem mértem, a motorfék bőven elég. Két éves a fiam ennél nagyobb sebességet és féket még nem tudna kezelni.

2018. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg kinlódni vele, ráadásul lehet drágább lesz mintha újat vennél.

[link]

Én Peregót vettem a fiamnak és mikor kinőtte , akku nélkül több mint félárban eltudtam adni.

2018. jún. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Én másfél hónapot "kínlódtam" hogy a keresztfiamnak gokartot építsek. Minden perce megérte. Az alap nekem is egy 84-es pedálos gokart volt, azt építettem át, rugózott hátsó futóművű, tárcsafékes, elektromos gokarttá. Én egy elektromos roller motorját használtam, egy 250 wattosat, ehhez ment két darab 12 AH-s akksi és egy 40 amperes irányváltós PWM szabályzó(kínából). Maga a gokart 22-vel tud menni, hatótávolsága kb 10 km. A keresztfiam imádja, bármilyen játék lehet neki, ezzel minden nap játszik. Már két éves kora óta vezeti(most 4 éves) csak eddig egy kezdetlegesebb formában volt a jármű egy ablaktörlő szerű motorral, ezzel 12-vel tudott haladni. Erről videó: https://www.youtube.com/watch?v=zRaTldHsfp0

Képek a mostani állapotról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Még annyit hogy a gyerekek(de még a felnőttek is) akik látják tátott szájjal nézik, főleg amikor a játszótéren a gyári elektromos autóval játszó gyerekek gyökkettővel haladnak ő pedig 15-20-szal hasít. :D

Sok felnőtt megirigyelheti ahogy a kissrác vezet. Két év múlva megépítem neki a benzinmotoros verziót ami már kb 50-el fog tudni menni, 3 tárcsafék, áttételes kormánymű, 4 független kerékfelfüggesztés. Ha bármilyen tanács kell akkor kérdezz bátran!

2018. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Még annyit hogy egy ilyen roller motorját használtam fel: [link]
2018. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!