Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le kéne cserélni a gumikat?

Le kéne cserélni a gumikat?

Figyelt kérdés

2007 óta ugyanazt a szett téli és nyári gumit rakom fel az autóra. Illetve a kereket, mert külön felnin vannak ugye. Akkor vettem az autót és akkor új téli/nyári Michlein cipőket kapott. Úgy néznek ki mint az új.


- azóta mentem 20 ezer km-t összesen. Kb 15 ezret a nyárival.

- garázsban áll a kocsi

- kopásnak nyoma sincs

- semmi elszíneződés/töredezettség

- tapadás tökéletes


Csak azért kérdezem mert most mennék vele hosszabb útra és elgondolkodtam.


2018. jún. 11. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Itt biztos azt fogják javasolni hogy cseréld le.

De az enyém meg 2004-es, csak nyári gumit használok mindig és még birja.

Ha nincs rajta nagy repedés vagy szakadás akkor az jó.

Fújd le gumiápoló sprével és senki nem mondja meg hogy nem

jó.

2018. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

11 éves. Igaz nincs benne sok kilométer, de az idő meg tudja enni ezeket.

Ha hosszabb útra mennék biztos vennék újat.

Ha kocsival is ennyit mentél, motorolaj, fékolaj, váltóolaj, és szűrőcsere, meg a hűtőrendszer átmosása, illetve a kocsi átellenőrzése.

2018. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
A nyári még hagyján, de 11éves téli gumival a nyirkos utakat azt messzire kerüld el, mert csúszni fog. A mindenkori mondás 4-6évente új gumi.
2018. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Jó tudni egyes, hogy a közúton vannak ilyen szabálykövető emberek, mint te.egy szett gumi 14 éve.

Ez a közúti veszélyeztetés elég erősen kimerítése. Baleset esetén, a jogsi elvételénél többre is számíts.

2018. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd már meg OKOSKA, hol van leirva hogy X idő után kötelező cserélni a gumit.
2018. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen nincs hogy lekell cserélni, még a gumigyárak sem adnak ilyet ki.

Már pedig ha romlana a minősége , akkor biztos előírnák.

2018. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Olyannyira romlik a minősége, hogy a főbérlőmre rásóztak egy öreg használt gumit, ő meg elhagyta a futófelületet róla. Sikerült is megtörnie az autót. Biztos megérte spórolni.

Hihetetlen, hogy itthon egy potenciálisan életveszélyes gépet ilyen szinten tartanak karban emberek.

Mivel nem minden gumi egyformán öregszik, nem egyformán van tartva és használva, lehetetlen kitűzni egy életkort, aminél kötelező a csere. Általában azt mondják, hogy 6 év után ajánlott a csere, 10 év után pedig már mindenképp cserélni kell.

2018. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Íme a Michelin álláspontja:

[link]

Egyébként talán a legtartósabb gumikat gyártják. Láttam már két évesen repedezett gumit (Kormoran).

2018. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jó állapotú, akkor felesleges most azonnal lecserélned. Azonban tartsd észben, hogy valószínűleg jobban csúszhat, de ez tényleg nagyban függ a típustól is. Egy Hankook már 5-6 évesen is tud életveszélyes lenni, de szerintem egy Michelin sokkal jobban tartja magát. Normális autózással amúgy sem tudunk elmenni a gumi teljesítőképességének határáig, szóval ésszerű használattal ilyen kevés és kíméletes használattal szerintem nem kell sürgősen lecserélni, azonban ha még egy pár évig meg szeretnéd tartani az autót, akkor ideje lassan beruházni egy új szettre.
2018. jún. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem ezt a szezont még végig nyomom velük, de jövőre veszek újat.


Hétvégente szoktam kihozni, vagy ha messzebb kell menni valahova, nyaralás stb. De egyébként az olajat lecseréltem 2 évente meg a többi kötelezőt. Meg ugye napfény nem nagyon érte és a páratartalom/hőmérséklet is nagyjából állandó egész évben a garázsban. Tavaly nyáron is vészfékezni kellett az autópályán, úgy megállt mint a huzat. Nedves aszfalton ráadásul.

2018. jún. 12. 01:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!