Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy szervíz tevékenységei...

Ha egy szervíz tevékenységei között nincs műszaki vizsgáztatás az NKH oldalán, attól még legális vizsgaállomás?

Figyelt kérdés

Az alábbi oldalra gondolok:


[link]


Tegyük fel, hogy egy autószervíz vállal műszaki vizsgáztatást, ám ezen az oldalon megnyitva a hozzá tartozó adatlapot, ez nem szerepel a tevékenységek között. (Több ilyet is találtam.)


Ebben az esetben vizsgáztathat legálisan?

Ha igen, hogyan tudok megbizonyosdni róla, hogy tényleg legálisan vizsgáztat?

És ha legálisan vizsgáztat, akkor miért nem szerepel a fenti oldalon a tevékenységei közt a műszaki vizsga?



2018. jún. 13. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Vállalják a jármű felkészítését és vizsgaállomásra vitelét, de magát a vizsgát nem az a szervíz végzi, hanem a hivatalos vizsgaállomás. Én is így csináltam, beadtam a kulcsot, forgalmit a haveri szervízbe, aláírtam a meghatalmazást, pár nap múlva visszakaptam a kocsit friss pecsétes forgalmival, friss olajjal, szűrőkkel.
2018. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad: vállalnak műszaki vizsgáztatást. De ez nem azt jelenti, hogy ők vizsgáztatják le helyben. A szervizek nagy része ugyanígy csinálja.

Mi értelme lenne egy "hamis" vizsgának, adatlapostól, pecsétestől (közokirat hamisítás), amikor párezer Forint pluszért simán levizsgáztatnak szinte bármit. Nem mindent, de majdnem.

2018. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!